Zsinórban negyedszer

Október 3-án rendezték meg a H3RO by TriChallenge triatlonversenyt Mamaián, ahol a különböző kategóriákban közel 450 sportoló méretkezett meg. A sepsiszentgyörgyi Dániel Attila az olimpiai kategóriában 117 versenyzőt utasított maga mögé, így Románkupa-győztesként a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel.

Mamaia 11. alkalommal adott otthont Délkelet-Európa egyik legnagyobb triatlonversenyének, ahol az olimpiai távon a 1,5 km úszást, 40 km kerékpározást és 10 km futást kellett teljesíteniük a hárompróbázóknak, míg a sprint kategória országos bajnokságnak számított, itt 750 m úszás, 20 km kerékpározás és 5 km futás várt a 114 fős mezőnyre, melyben a sepsiszentgyörgyi Imreh László is rajthoz állt. Dániel Attila az augusztusi tereptriatlon országos bajnokságon szerzett aranyérme után az országúti triatlon Román-kupán is megállíthatatlannak bizonyult. A 25 éves sportoló 2017 óta nem talál legyőzőre ebben a kiírásban. Imreh László a sprint táv nyílt versenyében 33. helyen ért célba, míg a 25–29 éves korosztályban ezüstérmet szerzett.

„Idén a koronavírus miatt kevés versenyt szerveztek, viszont szerencsére megtartották a Román-kupát ahol az olimpiai távon az első számú esélyesnek számítottam. Nem mondom, hogy könnyű volt, igyekeztem csak magammal foglalkozni, saját tempót diktálni. Örülök, hogy sikerült nyernem, ráadásul 2017 óta sorozatban negyedszer győztem a tengerparton. Köszönöm Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, a Sepsi ReKreatív, a Prodent, a Grimas és az Isostar támogatását” – nyilatkozta Dániel Attila.

Eredmények: olimpiai táv, nyílt verseny: 1. Dániel Attila 2:18:02 óra, 2. Manuel Kergoat 2:21:36, 3. Radu Oțelea 2:25:43; sprint táv, férfi 25–29 év: 1. Nikolay Bankin 1:19:18 óra, 2. Imreh László 1:22:54, 3. Alexandru Chiriac 1:29:06.