Zsinórban a harmadik

Zsinórban a harmadik Sport

Zsinórbeli harmadik győzelmét aratta a női kosárlabda Nemzeti Liga sárga csoportjában a Kézdivásárhelyi SE, amely szerda délután a szintén fiatal erőkből álló Alexandriát kényszerítette térdre a céhes városi sportcsarnokban a bajnokság 5. fordulójában.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, a jól triplázó Crăciunescunak köszönhetően 5–11-re vezettek, innen állt fel és szépített az első negyed végére a KSE (11–14). A második tíz percben már 11–19 volt az állás, amikor Bölöni és Danalache kézbe vette az irányítást, a 14. percben már 21–19-et mutatott az eredményjelző, majd 34–28-nál vonultak pihenőre a csapatok.

Eggyel magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a KSE, Mobley vezetésével a 12 pontot is súrolta a differencia, majd 49–39-ről indult a záró szakasz. Bölöni triplájával és Danalache kosarával már tizennégy pontra nőtt a különbség, és Ljubomir Kolarevic tanítványai innen már nem engedték ki a kezükből a meccset. Végeredmény: KSE – Alexandria 69–53 (11–14, 23–14, 14–11, 21–14). Kayla Mobley 26 pontja mellé begyűjtött 9 lepattanót és 6 gólpasszt is, Danalache és Bölöni 12–12 pontot, Holinka-Miklós 11-et, Csurulya 6-ot, Debreczi pedig 2-őt (és 11 lepattanót) dobott be a közösbe.