Visszajuthatnak az élvonalba

Visszajuthatnak az élvonalba Sport

Háromgólos hátrányból felállva, rendkívül kiélezett mérkőzésen aratott győzelmet vasárnap este a KSE Futsal, amely a másodosztályos teremlabdarúgó-bajnokság 17. fordulójának zárómérkőzésén 9–8-ra verte a vendég Fortius Buzău együttesét. Ezzel a sikerrel a céhes városiak megerősítették második helyüket a rangsorban. Igaz, a pontvadászatból még hátravan egy forduló, azonban ennek az eredményeitől függetlenül biztosan a kézdiek játsszák az osztályozót az I. liga utolsó előtti helyezettjével.

Az odavágóbeli mérkőzésen összesen tizennégy gól esett, így borítékolható volt, hogy a kézdivásárhelyi visszavágón is sok találat születik. A csapatok nem hazudtolták meg önmagukat, a 4. percben már zörgött is a háló. Sajnos a kézdivásárhelyieké, miután Constantinnak sikerült bevennie Farkas Róbert kapuját (0–1). A vendégek nem sokáig örülhettek, hiszen a 7. percben Cîrstian egyenlített (1–1). A kézdiek találatára három góllal válaszolt a Fortius, amely így a félidő felénél már 1–4-re vezetett. Ștefănescu a 15. percben szépített (2–4), ám a félidő végére a buzăui játékosok visszaállították a háromgólos különbséget (2–5).

Az öltözőből egy elszántabb kézdivásárhelyi csapat tért vissza, a második játékrészt Ștefănescu gólja nyitotta meg (3–5). A vendégek most is gyorsan reagáltak, és a lendületesen játszó Dârstaru megszerezte csapata hatodik találatát (3–6). Nem jó ez így – gondolták Gazda József tanítványai, és rákapcsoltak, aminek meg is lett az eredménye, villámgyorsan kiegyenlítettek (6–6). Fordulatokban ezután sem volt hiány, mivel Dârstaru harmadszor is eredményes volt (6–7), és a KSE Futsal ismét szaladhatott az eredmény után. A 33. percben Ștefănescu újra lenullázta a vendégelőnyt (7–7), majd Kanyó juttatta vezetéshez csapatát (8–7). Innen felpörögtek az események, és kezdetét vette az őrült véghajrá. A 36. percben Dârstaru ismét büntetett (8–8), de a házigazdák nem hagyták magukat, Gáll révén beállították a 9–8-as végeredményt. A KSE Futsal idénybeli kilencedik diadalát aratta, és 28 pont birtokában – a már biztos feljutó Marosvásárhelyi VSK mögött – a tabella második helyét foglalja el. A szabályzat értelmében a II. liga második helyezettje osztályozót játszik az I. liga utolsó előtti helyén végzett együttessel, a győztes pedig az élvonalban folytatja. A KSE Futsal ily módon két II. ligában eltöltött idény után juthat vissza az I. ligába.

Teremlabdarúgó II. liga, 17. forduló: KSE Futsal–Fortus Buzău 9–8 (2–5) Kézdivásárhely, város sportcsarnok. Mintegy 300 néző. Vezette: Daniel Decă (Brăila) és Flavius Ionuț Cojocaru (Galac). KSE: Farkas–Kanyó, Ștefănescu, Gajdó T., Gáll (cserék: Tompa, Cîrstan, Ghinea, Păun, Bunduc). Edző: Gazda József. Buzău: Gheorghe–Constantin, Dârstaru, Chiracu, Mihăescu (cserék: Oprea, Popescu, Stancu, Cretu Sârbescu). Edző: Gheorghe Hăhăianu. Gólszerzők: Cîrstian (7.), Ștefănescu (15., 24., 30., 33.), Kanyó (27., 28., 35.), Gáll (37.), illetve Constantin (4.), Dârstaru (7., 26., 31., 36.), Sârbescu (9.), Crețu (10.), Chiracu (18.).