Veretlen, de nyeretlen is a kézdi focicsapat

Veretlen, de nyeretlen is a kézdi focicsapat Sport

Gól nélküli döntetlent játszott idegenben a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata, amely szombaton a Huşana Huşi otthonából távozott egy ponttal a III. liga 3. fordulójában. A céhes városbeliek harmadik döntetlenjüket jegyezték a szezonban, viszont második alkalommal nem szereztek gólt. Szombaton a Bákói CSM látogat a Sinkovits Stadionba.

A KSE számára a szombati mérkőzésen megismétlődött a nyitókörbeli, Galaci Universitatea elleni történet: hiába voltak aktívabbak, hiába dolgoztak ki helyzeteket a céhes városi labdarúgók, újfent gondjaik akadtak a befejezéssel, egyszer sem tudtak betalálni. Öröm az ürömben, hogy visszatért a csapat egykori gólvágója, Alin Babei, aki tavaly az akkor még élvonalbeli Dunărea Călăraşi kedvéért hagyta el a KSE-t. A támadó az I. ligában mindössze egy mérkőzésen jutott szerephez, majd Resicabányára került. Babei a 2017–2018-as szezonban 14 gólt jegyzett a KSE-nek, az összest akcióból. Most azonban ő sem tudott betalálni…

Bátran kezdtek a vendégek, azonban hiába jutottak el az ellenfél tizenhatosáig, ott megtorpantak és próbálkozásaik rendre elakadtak a védőkön. A legnagyobb helyzetet Nicolae Păun hagyta ki a 25 percben, aki szép akció végén 13 méterről nem tudta eltalálni kaput. Pakucs és Babei is többször próbálkozott, eredménytelenül, Damian fejesét pedig a hazai kapus kotorta ki a léc alól. A második félidőben a moldvaiak két gyors kontrával alaposan megdolgoztatták Bunduc kapust, aki tette a dolgát, egy alkalommal pedig a kapufa is segítségére volt. A KSE a 70. perctől emberelőnyben játszott, de nem tudta kihasználni ezt. Stanciu Silviu is lesérült, így Ciprian Răduţoiu és Kanyó Szilárd után újabb alapember dőlt ki a csatasorból.

– Sajnos nem sikerült feltenni a pontot az i-re, nincsen, aki berúgja a helyzeteket. Szépen szőjük a támadásokat, el is jutunk a tizenhatosig, de ott mintha senki sem merné magára vállalni a lövést, vagy, ha mégis, akkor az első védőt találja el. Ezen kell változtatni, sajnos nagyon érezzük Ştefănescu hiányát, de bízom benne, hogy Babei visszatérésével, illetve a sérültek felépülésével a gólok is jönni fognak – nyilatkozta érdeklődésünkre Gazda József edzőjátékos.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 3. forduló: Huşana Huşi – Kézdivásárhelyi SE 0–0. A KSE játékoskerete a mérkőzésen: Bunduc – Stanciu (Bakó, 72.), Tankó, Damian, Cîrstian (Mojzi, 58.), Gazda, Gáll (Fozocoş, 46.), Păun, Gajdó, Pakucs, Babei.

További eredmények: Ozana Târgu Neamţ – Bákói Aerostar 1–2, Bákói CSM – Sporting Lieşti 1–0, Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Botoşani II. 4–0, CSM Paşcani – CSM Focşani 0–2, Galaci Universitatea Dunărea de Jos – Ştiinţa Miroslava 2–2, Foresta Suceava – Galaci Oţelul 3–0, Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi 0–5.