Vereség az év első meccsén

Vereség az év első meccsén Sport

A téli szünet után az FC Botoșani otthonában szenvedett egygólos vereséget a Sepsi OSK hétfőn este az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában, ezzel pedig megszakadt a minden sorozatot figyelembe véve tíz mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata.

Az új év első tétmérkőzésén mintegy 50 Sepsi-drukker szurkolt a bukovinai mínuszokban a zöld mezben játszó OSK-nak. Az eltiltását töltő Cristiano Bergodi helyett a kispadról Ilyés Róbert másodedző irányította a győzelmi kényszerben levő sepsiszentgyörgyi csapatot, amelynek keretéből több alapember is hiányzott. A kiegyenlített játékot hozó első félidőben többnyire Adnan Aganovic révén veszélyeztetett a háromszéki alakulat, a horvát középpályás lövései azonban rendre elkerülték a kaput. A házigazdák Tincu labdavesztése után kerültek először helyzetbe, Roman lőtt kapura, de Niczuly védeni tudta a körülbelül 7 méterről leadott próbálkozást. Szünet előtt azonban már tehetetlennek bizonyult, a 42. percben nagyszerűen kiugratta Enriko Papát Mailat, a botosáni kapitány pedig a védeni igyekvő kapus lába között a kapuba gurított (1–0).

A második félidőben többnyire ellentámadásokra rendezkedtek be a csapatok, a felsőházi rájátszásba vágyó OSK viszont sajnálatos módon játszott a helyzetekkel. Golofca két alkalommal is kihagyta a ziccert, maradt az 1–0, az immár 37 pontos Botoșani hetedik alkalommal győzte le az OSK-t, amely 26 pontjával maradt a 10. helyen. Nem sok idő jut pihenésre, ugyanis pénteken az Universitatea Craiova érkezik Szentgyörgyre.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 22. forduló: FC Botoșani–Sepsi OSK 1–0 (1–0). Botosani, Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Horia Mladinovici. FC Botosani: Contra – Braun, Racovițan, Șeroni, Dragu – Papa, Edjouma, Florescu – Jaja Silva (Neciu, 88.), Roman (Lupeta, 88.), Mailat (Fili, 77.). Edző: Marius Croitoru. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas – Éder Gonzalez, Fofana (Achahbar, 57.), Aganovic – Askovszki, Damașcan (Luckassen, 57.), Golofca (Ștefănescu, 76.). Edző: Cristiano Bergodi. Gólszerző: Papa (42.).