Véghajrában kapitulált a KSE

Véghajrában kapitulált a KSE Sport

Mindössze egy negyed választotta el a KSE-t attól, hogy az idény meglepetését okozza a vendég Szatmárnémeti VSK ellenében szombaton este, a női kosárlabda Nemzeti Liga 8. fordulójában. A tavalyi ezüstérmes végül érvényesítette a papírformát, és húsz ponttal verte a céhes városiakat, azonban a mérkőzés képét tekintve a kék-fehérek nem érdemeltek ekkora arányú vereséget.

A papírforma alapján esélyesebb szatmári csapat kissé félvállról vette ellenfelét, nem így a kézdiek, akik másfél perc után már 7–5-re vezettek, majd a 7. percre Kayla Mobley vezényletével tíz pontos fórt dolgoztak ki (23– 13). A negyed végéig azonban többet hibázott a hazai együttes, lehetőséget adva a vendégeknek, hogy kozmetikázzanak kissé az eredményen (23–19). A második negyedben Farkas Alpár tanítványainak másfél percre volt szükségük ahhoz, hogy visszaállítsák a tízpontos különbséget (29–19). A folytatásban viszont megrázta magát a rutinosabb vendégcsapat, és Oláh Andrea, Andreea Huțanu, Alina Podar pontjainak köszönhetően a VSK a 18. percben átvette a vezetést (31–32).

Czimbalmos Tímea kosara és Debreczi Iringó büntetői tartották a lelket a házigazdában, de a félelmetesen célzó Oláh Andrea két távoli találata bebiztosította nagyszünetre a négypontos vendégelőnyt (35–39). Fordulás után több hiba tarkította a játékot mindkét oldalon, a 26. percben héttel vezetett a szatmári csapat (41–48), azonban a KSE újra elkapta a fonalat, és egy 7–0-s futással beérte a vendégeket (48–48). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a záró szakasz 53–52-ről indult, Domokos Kinga pontjaival pedig 55–52-őt mutatott az eredményjelző a 31. percben. Ekkortól azonban kapkodni kezdtek a kék-fehérek, kiütköztek a tudásbeli különbségek.

Felpuhult védekezésük, szinte minden ven dég akció kosárral zárult. Oláh és Podar húsz másodperc alatt megfordította az állást (55–56), majd újabb találataikkal kilencet tettek a két csapat közé (55–64). Egyre többet hibáztak Mobleyék, így a vége kereken húsz lett. Az első harmincöt perc alapján ez nem volt benne a játékban, az utolsó öt percre viszont totálisan szétesett a fiatal kézdivásárhelyi gárda, ugyanakkor dicséretet érdemel azért, amiért alaposan megszorongatta a nagyobb költségvetésű, rutinosabb VSK-t. A szatmári csapatkapitány, Oláh Andrea volt a mérkőzés legeredményesebb játékosa 24/15 ponttal és 4 gólpasszal, míg hazai részről Kayla Mobley hozta a tőle elvárt dupla-dupla teljesítményt, 14 ponttal és 13 lepattanóval.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, Nyugati csoport, 8. forduló: Kézdivásárhelyi SE – Szatmárnémeti VSK 60–80 (23–19, 12–20, 18– 13, 7–28). KSE: Vega 9, Dănălache 8, Holinka-Miklós 9/9, Domokos 7, Mobley 14, Debreczi 7/3, Czimbalmos 6, Kozman, Tuchilus. Vezetőedző: Farkas Alpár. VSK: Mosby 15, Popescu 3, Oláh 24, Podar 19, Huțanu 8, Gladkova 2, Pop 2, Szmutku, Ferenczi 2, Croitoru 5, Kádár. Vezetőedző: Mauro Procaccini. Még egy eredmény a 8. fordulóból: Marosvásárhelyi Sirius – Kolozsvári Universitatea 47–82. Kedden játsszák: Aradi FCC Baschet – Nagyváradi Rookies. A 9. fordulóbeli összecsapását már novemberben lejátszotta a KSE, amikor is 81–53-ra verte a Nagyváradi Rookiest. A Nyugati csoport állása: 1. Szatmárnémeti 15 pont (7 győztes meccs/1 vesztes meccs), 2. Kolozsvár 14 (6/2), 3. Kézdivásárhely 14 (5/4), 4. Arad 12 (5/2), 5. Marosvásárhely 9 (1/7), 6. Nagyvárad 8 (0/8).