Valóra vált a Sepsi OSK álma

Valóra vált a Sepsi OSK álma Sport

A Sepsi OSK idegenben 1-0-ra legyűrte Resicabányát a labdarúgó II. liga 37. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel pedig a hátralevő utolsó kör eredményeitől függetlenül bebiztosította az egyenes feljutást érő második pozíciót a ranglistán. Az egy éve még harmadosztályos piros-fehér mezes alakulat sporttörténelmi sikert ért el, háromszéki csapat még sosem szerepelt a román élvonalban. Szép volt, fiúk!

Sokáig úgy tűnt, csak a szezonzárón dől el a direkt feljutás sorsa a másodosztályos pontvadászatban, ám a Sepsi OSK váratlan esélyt kapott csütörtökön a nagy rivális Aradi UTA Baloteşti-től elszenvedett meglepetés-vereségével (1-2). Ennek megfelelően a hétvégi, utolsóelőtti körben annak tudatában léphetett pályára a 2011-ben alakult sepsiszentgyörgyi együttes, hogy egy döntetlen is elég a páratlan bravúrhoz. Népes szurkolótábor kísérte el a mieinket a mérkőzés helyszínére, Ghermăneşti-re, ám az első játékrészben nem sok örömet találhattak a játékban. A tapogatózó OSK a biztonságos játékot választotta, és inkább a gólnélküli döntetlen megtartására törekedett. A 21. percben komolyan kellett aggódni az eredményért, ekkor Pătraşcu beadásánál nem voltak résen a szentgyörgyi védők, de szerencsére a Metalul is pontatlanul játszott, Vasile Octavian lemaradt az ígéretes lehetőségről.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, igazán nagy helyzetek nélkül, főleg a mezőnyben zajlott a játék és a küzdelem, és ismét a házigazdák álltak közelebb a gólszerzéshez, az 55. percben viszont Pătraşcu hatalmas kapufát lőtt. Ám a sepsiszentgyörgyiek sem hagyták magukat, rövid passzos játékkal próbálták lassítani a resicaiak lendületét, majd a véghajrában a bizonytalankodó Răzvan Petret lehagyta a labdára jól lecsapó Hadnagy Attila, a védő pedig szabálytalansághoz folyamodott, hogy megállítsa a piros-fehérek csapatkapitányát, aki ápolásra szorult az eset után. A játékvezető büntetőt ítélt, a 88. percben pedig Issa Thiaw értékesítette azt, eldöntve a három pont sorsát. Győzelmével a Sepsi OSK sporttörténelmi sikert hajtott végre: első másodosztályban eltöltött szezonjában, első háromszéki csapatként kiharcolta az élvonalban való szereplés jogát! A szombati zárókörben Mioveni érkezik Sepsiszentgyörgyre, a mérkőzésnek igazából tétje nincs, hacsak nem presztízskérdés a győzelem.

Resicabánya – Sepsi OSK 0-1 (0-0), gólszerző: Issa Thiaw (88.) – tizenegyesből. Resicabánya: Botaş – Dănănae, Petre, Munteanu, Lupu (Oct. Vasile 18., M. Gheorghe 89.), Radu, Borţoneanu, Matei (Oancea 89.), Pătraşcu, Buduroi, Dina. Edző: Mihai Stoica.

Sepsi OSK: Niczuly – Răduţoiu, Ursu, Damian, Olteanu, Burlacu, Minciună (Mitra 90+1.), Huiban (Iovu 58.), Issa, Greu (Bujor 72.), Hadnagy. Edző: Valentin Suciu.

– Nagyon örülünk a három pontnak, elvégre az volt a célunk, és függetlenül a játéktól, sikerült is megszereznünk a végére. Tudtuk, hogy nehéz pályán kell játszanunk, és így is lett, a kritikán aluli játékfelület megnehezítette a dolgunkat, ráadásul nagy volt a nyomás a játékosokon, amiatt, hogy már most eldönthetik a feljutás sorsát. Ennek megfelelően nem kockáztattak, de a véghajrában mégis sikerült felül kerekednünk. Van még egy mérkőzésünk hazai pályán, biztos vagyok benne, hogy rengetegen kilátogatnak a Mioveni elleni zárómeccsre, és mivel nincs rajtunk teher, így igyekszünk szép játékkal és jó eredménnyel búcsúztatni az idényt – fogalmazott a találkozó után Valentin Suciu edző.

A 37. forduló többi eredménye: Dacia Unirea Brăila – Bukaresti Juventus 0-3, Foresta Suceava – Szatmárnémeti Olimpia 0-4, Baloteşti – Temesvári Poli 3-2, Mioveni – Afumaţi 1-3. Játék nélkül: Râmnicu Vâlcea – Călăraşi 0-3, Chindia Târgovişte – Tatrang 3-0. A Brassó – Nagyvárad találkozót ma 18 órától rendezik. Az Aradi UTA és az Academica Clinceni állt.