Újra padlót fogott a KSE

Újra padlót fogott a KSE Sport

Továbbra sem megy a játék a KSE labdarúgócsapatának, amely szombaton zsinórbeli negyedik vereségét szenvedte el a III. ligás pontvadászat 19. fordulójában. A Şomuz Fălticeni vendégeként a kézdivásárhelyiek lényegesen többet birtokolták a labdát, több kapura lövésük volt, de hiába, ha képtelenek voltak betalálni, a tavaszi idény négy mérkőzése közül harmadikszor zártak gól nélkül.

Vendégfölénnyel kezdődött a találkozó, a kék-fehér mezes labdarúgók alaposan megdolgoztatták a hazaiak kapusát, aki előbb Stanciu fejesét, majd Ştefănescu bombáját tolta szögletre. A folytatásban Kurtuly és Păun is veszélyeztetett, de sem ők, sem Ştefănescu nem tudott túljárni a hazai kapus eszén. A 40. percben egy súlyos védelmi hiba megpecsételte a három pont sorsát, Tomescu jutott labdához félpályánál és senkitől sem zavartatva szaladt egészen a kapuig, ahol – mint utóbb kiderült – megszerezte csapata győztes gólját (1–0).

A második félidőre kiegyenlítődött a játék, de a KSE nem adta fel, rászolgált volna az egy pontra, de nem sikerült kiegyenlíteni. A kék-fehérek a hátralévő időben is támadóbb felfogásban játszottak, mint a hazaiak, akik azonban foggal-körömmel őrizték az egy gólos eredményt. Mint utólag kiderült, sikerrel. Négyből negyedik vereségét szenvedte el idén tavasszal a KSE, amely szombaton 15 órától újabb kemény összecsapásra számíthat, Foksány látogat a céhes városi Sinkovits Stadionba.

– Aggaszt, hogy nagyon könnyen kapjuk a gólokat, ugyanakkor hiába a sok helyzet, nem tudunk betalálni. Egy ártalmatlan szituáció után kaptunk gólt, amelyet követően nagy erőket mozgósítottunk, de nem sikerült egyenlíteni. Két nehéz mérkőzés következik, itthon Foksány, idegenben Suceava ellen, sürgősen össze kell szedjük magunkat – közölte Gazda József edzőjátékos.

A hétvégi bajnokiig viszont rangos edzőmeccset játszik a KSE, kedden 11 órától az élvonal felsőházában érdekelt Sepsi OSK ellen Kézdivásárhelyen.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 19. forduló: Şomuz Fălticeni – Kézdivásárhelyi SE 1–0 (1–0), gólszerző: George Tomescu (40.). A KSE kerete a mérkőzésen: Bunduc – Bukur (Veress B., 63.), Stanciu, Bogdan (Gáll, 68.), Gajdó T., Gazda, Ştefănescu (Ghinea, 86.), Păun, Bagoly, Kurtuly, Tompa (Veress Zs., 36.).

A 19. forduló többi eredménye: Foresta Suceava – Râmnicu Sărat 2–1, FC Botoşani2 – Metalul Buzău 1–0, Bucovina Rădăuţi – Sporting Lieşti 2–1, Gloria Buzău – Galaci Oţelul 5–0, Ceahlăul Piatra Neamţ – Ştiinţa Miroslava 3–1, Sănătatea Darabani – CSM Paşcani 1 – 4, Foksány állt.