Újabb kiütéses diadal

Újabb kiütéses diadal Sport

Elsöprő diadalt aratott a Sepsi–SIC az év első hazai mérkőzésén, a zöld-fehér mezesek a vártnál jóval nagyobb különbséggel, 73 ponttal nyertek a Marosvásárhelyi Sirius ellen az alapszakasz odavágó-sorozatának utolsó fordulójában. Ugyanez nem sikerült a KSE-nek, a céhes városiak kiélezett csatában, hosszabbítás után maradtak alul Konstancán.

A vendég marosvásárhelyiek kezdték jobban a Sepsi Arénabeli mérkőzést, Griffin és Sherrill kosaraival már néggyel vezettek, mire – három perc elteltével – a Sepsi-SIC is összekapta magát és Britney Jones jóvoltából megszerezte első pontjait. Brianna Fraser 7–0-s futásával helyreállította a világ rendjét, majd Orbán és Podar lépett előtérbe, kényelmes előnyt dolgozva ki a címvédőnek (27–10).

A folytatásban a meccs emberének választott csapatkapitány, Jovana Pasic is elkapta a fonalat, közelről és távolról is gyűrűbe talált, de Podar és Ghizilă is eredményes volt a hárompontos vonal mögül, így egyre nőtt a különbség a felek között. A Román-kupa négyes döntőjéről hajszállal lemaradt Sirius játékosai sok egyéni hibát követtek el és pontatlansággal játszottak, így a mérkőzés felénél már jelentősre nőtt a szentgyörgyi csapat előnye (57–19).

Szünet után is ugyanaz a forgatókönyv érvényesült, Pasic és Fraser vezérletével hengerelt a zöld-fehér mezes bajnokcsapat, miközben a vendégek teljesen szétestek (80–27). Az utolsó negyedben több lehetőséget kaptak a fiatalok, akik olyannyira helytálltak, hogy húsz ponttal nyerték a záró szakaszt, bebiztosítva a kiütéses, 73 pontos győzelmet. A mérkőzés legeredményesebbje a 30 pontig meg sem álló Brianna Fraser lett, míg a másik oldalon a korábbi KSE-játékos Czimbalmos Tímea szórta a legtöbb, 8 pontot. A meccs emberének választott Jovana Pasic 14 pontot, 8 asszisztot és 10 lepattanót összegelt.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 13. forduló: Sepsi–SIC – Marosvásárhelyi Sirius KK 113–40 (27–10, 30–9, 23–8, 33–13). Sepsi–SIC: Fraser 30/3, Pasic 14/9, Ghizilă 13/3, Orbán 8, Jones 6. Cserék: Cătinean 15/6, Podar 15/3, Wallace 10, Croitoru 6, Botos 2. Edző: Zoran Mikes. Sirius KK: Griffin 6, Sherill 5, Lipovan 4, Allen 4, Feises. Cserék: Czimbalmos 8/3, Badi 6, Anca 3/3, Moga 2, Mircea 2, Oancea. Edző: Carmin Popa.

Hosszabbításban maradt alul a KSE

Vereséggel kezdte a 2022-es esztendőt a Kézdivásárhelyi SE, miután nagy csatában, 8 ponttal alulmaradt idegenben a Konstancai Phoenix együttesével szemben. A fordulatos, izgalmas találkozón erőteljes rajtot vett a vendég kézdivásárhelyi alakulat, amely alig négy perc alatt a Lewis, Taylor és Coleman idegenlégiós triónak köszönhetően 10–2-re elhúzott. A hazai időkérés megtette hatását, a tengerpartiak felzárkóztak és a vezetést is átvették az első negyed végére (19–18). A folytatásban felváltva ment az adok-kapok, mígnem Kozman Kriszta triplájával 28-nál ki nem egyenlített a KSE, majd Corda, Lewis és Debreczi kosaraival hatpontos előnyre tett szert, azonban a hazaiak nagyszünetre lefaragtak hátrányukból (32–36).

Térfélcsere után is akadt izgalom bőven, fej-fej mellett haladtak a csapatok, a harmadik negyed végén 51–50 állt az eredményjelzőn. Az idegtépő küzdelem a negyedik szakaszban is folytatódott, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, az utolsó percen belül 65–62-re vezetett a Phoenix, mire Kozman Kriszta elsüllyesztett egy triplát, hosszabbításra mentve a meccset (65–65). A ráadásban a hazaiak egy 10–0-s sorozattal eldöntötték a győztes kilétét, Ljubomir Kolarevic időkéréssel igyekezett felrázni csapatát, viszont a támadások vége rendre pontatlanra sikerült. A Phoenix jobban bírta az extra játékrészt, és megszerezte a győzelmet (77–69).

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 13. forduló: Konstancai Phoenix – Kézdivásárhelyi SE 77–69 (19–18, 13–18, 19–14, 14–15, 12–4). Phoenix: Hinriksdottir 20, Rosten 14, Voica-Nagy 7, Vega 6, Mititelu 3. Cserék: B. Fota 16/3, Brozoski 9/6, Beldian 2, Robotin Auier, D. Fota. Edző: Miroslav Popov. KSE: Lewis 17, Coleman 13/3, Taylor 10, Kozman 9/9, Debreczi 4. Cserék: Corda 16/6, Domokos, Tuchilus, Lénárt, Marthi. Edző: Ljubomir Kolarevic.

Kialakult a négyes döntő mezőnye

Utolsóként a CSM Alexandria csatlakozott a másik három továbbjutott együttes, a címvédő Sepsi–SIC, a Szatmárnémeti VSK és a Konstancai Phoenix mellé a Román-kupa négyes döntőjébe, amelyet a tervek szerint február 26-án és 27-én rendeznek meg.

A negyeddöntő visszavágóinak eredményei: Sepsi–SIC – CSU Olimpia Brassó 115–55, továbbjutott: a Sepsi–SIC kettős győzelemmel, 240–101-es összesítéssel; Szatmárnémeti VSK – FCC Baschet UAV Arad 76–75, továbbjutott: a Szatmárnémeti VSK, kettős győzelemmel, 147–139-es összesítéssel; Konstancai Phoenix– CSM Târgoviște 86 – 59, továbbjutott: Konstanca kettős győzelemmel, 163–115-ös összesítéssel, Marosvásárhelyi Sirius – CSM Alexandria 43 – 49, továbbjutott az Alexandria 113–107-es összesítéssel.