Újabb döntetlen idegenben

Újabb döntetlen idegenben Sport

1–1-es döntetlent ért el a veretlen Sepsi OSK az eddig még gólt sem szerző Petrolul Ploiești vendégeként az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában. Mindkét találat szöglet után született, azonban a szentgyörgyiek kihagytak egy büntetőt.

Remek hangulatban vállalkozott a ploiești-i kiszállásra a Sepsi OSK, amely a vasárnapi bajnokit megelőzően ugyan 2–0-ra kikapott az Olimpija Ljubljana otthonában az Európa Konferencia Liga második selejtezőkörének csütörtöki visszavágóján, ám a továbbjutást sikerült kiharcolnia tizenegyesekkel. A háromszéki klub története során első alkalommal jutott tovább európai kupapárharcból.

Jó iramban kezdődött a két csapat mérkőzése, rögtön az elején Bărbuț tálalt Tudorie elé, aki nagy helyzetben a tizenhatoson belülről kevéssel a jobb kapufa mellé lőtt. A félidő derekán is megszerezhette volna a vezetést a Sepsi OSK, azonban a Cebotaru kezezése miatt megítélt büntetőt Cosmin Matei elbaltázta: a támadó középpályás megcsúszott a lövés pillanatában a szakadó eső miatt fellazult talajon és fölé lőtte. Pár perc múlva a másik oldalon Ivanovszki betalált, de lesről. Szünetig Tudorie fejjel és lábbal is próbálkozott, ám Vâlceanu eszén nem tudott túljárni.

A második játékrészben némileg váratlanul hátrányba került a Sepsi OSK. Az 59. percben a hazaiak kezezést reklamáltak Grozav lövése után, azonban a videóbírós elemzés nem hozta meg az általuk várt eredményt. Szöglet következett, Ticu sarokrúgását a jól érkező Gabriel Tamas fejelte hálóba, megszerezve az élvonalba hat év után visszatért Petrolul első idénybeli gólját (1–0). A zöld mezben játszó piros-fehérek mindent megtettek az egyenlítésért, a 80. percben Tudorie még telibe találta a kapufát kiszorított szögből, azonban négy perc múlva sokadik próbálkozása végre utat talált a hálóba, a 26 éves csatár Aganovic beadása után fejelt a kapu jobb oldalába és beállította az 1–1-es végeredményt.

Labdarúgó Szuperliga, 3. forduló: Petrolul Ploiești–Sepsi OSK 1–1 (0–0). Ploiești, Ilie Oana Stadion. 10 000 néző. Vezette: Marcel Bîrsan

Petrolul: Vâlceanu – Meijers, Tamas, Huja – Borta, Jair, Cebotaru (Dumitru, 65.), Ticu – Cioiu (Bratu, 65.), Ivanovszki, Grozav (Mazarache, 65.). Edző: Nicolae Constantin. Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu (Dimitrov, 71.), Ninaj, Mitrea, Ispas – Rodriguez (Aganovic, 71.), Păun, – Bărbuț (Rondón, 71.), Damașcan (Cheorghe, 65.), Matei (Golofca, 65.) – Tudorie. Edző: Cristiano Bergodi.

Gólszerzők: Tamas (62.), ill. Tudorie (84.).