Újabb döntetlen az OSK-nak

Újabb döntetlen az OSK-nak Sport

Tovább tart a Sepsi OSK nyeretlenségi szériája, a sepsiszentgyörgyiek nyolc forduló óta képtelenek nyerni az élvonalbeli bajnokságban, tegnap délután az Aradi UTA ellen játszottak gól nélküli döntetlent hazai pályán. Az eredménynek az öt meccs óta veretlen vendégek örülhetnek, a zsinórban negyedszer leikszelő háromszékiek nem sokat érnek a kicsikart egy ponttal.

Két piros-fehér mezes együttes csapott össze vasárnap délután Sepsiszentgyörgyön, a vendég aradiak ezúttal sötét színű szerelésben vállalták a játékot az 1. Liga 9. fordulójának erdélyi rangadóján. A Sepsi OSK házigazdához méltón irányította a mérkőzést, azonban a támadások felépítésébe többször hiba csúszott, a ziccerek kimaradtak. Kevin Luckassen, majd Catalin Golofca lövését is védte Florin Iacob, az UTA kapusa, aki legnagyobb bravúrját Eder González rövid sarokra tekert szögleténél mutatta be.

A vendégcsapat első kapura tartó lövését a második félidő elején jegyezhettük fel, Hora gyenge lövésével gyakorlatilag odapasszolt Niczuly Rolandnak, akinek kevés dolga akadt ezen a mérkőzésen. Az 59. percben Ispas remek beadását Bojics nyolc méterről nem tudta kapuba küldeni, majd bő tíz perc múlva Bărbuț próbálkozása a keresztlécen csattant, a kipattanóval pedig nem tudtak mit kezdeni az OSK játékosai. A másik oldalon Damian Isac hagyta ki a mérkőzés nagy lehetőségét, öt méterről, becsúszva a jobb alsó mellé küldve a labdát. Maradt a 0–0, Leo Grozavu csapata pedig már két hónapja nyeretlen a bajnokságban.

A Sepsi OSK legközelebb szerdán játszik tétmeccset, 18 órától a Román-kupa tizenhatoddöntőjében idegenben méri össze erejét a Konstancai Farullal. A bajnokságban legközelebb jövő hétfőn lesznek érdekeltek a piros-fehérek, 18 órától a Medgyesi Gázmetán otthonában lépnek pályára.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 9. forduló: Sepsi OSK – Aradi UTA (0–0). Sepsiszentgyörgy, városi stadion, mintegy 1300 néző. Vezette: Sebastian Colțescu.

Sepsi: Niczuly – Aganovic, Ninaj, Mitrea, Ispas – Fofana (Dimitrov, 46.), González – Askovszki (Bărbuţ, 46.), Golofca (Ştefănescu, 71.), Bojics (Csuncsukov, 78.)– Luckassen (Tincu, 86.). Edző: Leo Grozavu.

UTA Arad: Fl. Iacob – Vukcevic, Erico, Benga, Baravykas – Batha (Medimorec, 86.), Vorobjovas (Passaglia, 62.) – Ubbink, Isac, Roger (Antal, 73.) – I. Hora (Dangubic, 86). Edző: Bálint László. Sárgalap: Luckassen (57.), illetve Vorobjovas (26.), Isac (45+1.), Batha (61.).

További eredmények a 9. fordulóból: FC Voluntari – CS Mioveni 4–0, FC Rapid – Medgyesi Gázmetán 1–2, Chindia Târgoviște – Farul 2–0, U Craiova – FCSB 0–1, Academica Clinceni – FC Argeș 0–1. A Dinamo – FC Botoșani találkozó tegnap esti lapzártánk után zárult. A Kolozsvári CFR – Universitatea Craiova rangadót ma 21 órától rendezik.