Tudorie a forduló csapatában

Tudorie a forduló csapatában Sport

Folytatja hibátlan szereplését a labdarúgó élvonal rájátszásában is a címvédő Kolozsvári CFR. Az előző négy szezon bajnoka zsinórban hatodik mérkőzését nyerte meg, miután 3–1-re legyőzte odahaza az FC Voluntari csapatát, és így már sorozatban tizenkilencedik bajnoki meccsén veretlen, (ebből tizenöt győzelem). Őrzi második helyét a hét pontos hátrányban levő FCSB, amely hétfő este 2–0-ra verte a Farul Konstancát.

A harmadik helyen sincs változás, miután az Universitatea Craiova zsinórban nyolcadik mérkőzés óta veretlen. Ráadásul az olténiai alakulat az utóbbi négy meccsen gólt sem kapott, a rájátszás első fordulójában az FC Argeşt verte 3–0-ra. A piteștiek hét mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata szűnt meg ezzel.

Az alsóházban jól hajrázó Sepsi OSK 3–1-re győzte le a CS Miovenit, ez volt sorozatban a harmadik sikere a háromszéki alakulatnak. Amennyiben viszont az OSK valóban meg akarja szerezni a 7–8. helyek valamelyikét, akkor a vasárnapinál sokkal pontosabban kell játszania, okosabban felépített támadásokat kell vezetnie. A két gólt jegyző Alexandru Tudorie bekerült a forduló csapatába, a 25 éves csatár 38 találatnál jár az 1. Ligában eddig lejátszott 166 mérkőzésén. Cristiano Bergodi együttese legközelebb vasárnap 16 órától lép pályára, az osztályozót jelentő helyet elkerülni akaró Dinamo otthonában.

A playout csoportot az a Botoşani vezeti, amely rászámolt a pénzügyi válságban levő Medgyesi Gázmetánra. A csőd szélén álló Szeben megyei alakulat zsinórban hetedik bajnoki találkozóját vesztette le, az utóbbi kilenc találkozón pedig összesen 1 pontot szerzett. Az alsóházi bukaresti rangadót a Rapid nyerte, amely 14 év után tudta verni odahaza a Dinamót. A vasutasok kispadjára nemrég leült Adrian Mutu edző eddig százszázalékos, kinevezése óta mindkét meccset megnyerte. Ezzel szemben a Dinamónál a harmadik mandátumát kezdő cseh edző, Dusan Uhrin jr. vereséggel debütált, a csapat pedig zsinórban harmadik meccsét vesztette el.

Labdarúgó 1. Liga, rájátszás, 1. forduló, playoff: Universitatea Craiova – FC Argeş 3–0, Kolozsvári CFR – FC Voluntari 3–1, FCSB – Farul Konstanca 2–0. Playout: Aradi UTA – Academica Clinceni 3–0, Chindia Târgovişte – FC U Craiova 0–0, Sepsi OSK – CS Mioveni 3–1, FC Rapid – Dinamo 3–1, FC Botoşani – Medgyesi Gázmetán 5–0.