Történelmet írtak a lányok

Történelmet írtak a lányok Sport

Tegnap este a KSE női kosárlabdacsapata 74–66 arányban győzte le a Kolozsvári U-t a Román-kupa negyeddöntő visszavágó mérkőzésén, így kettős győzelemmel jutott be a sorozat négyes döntőjébe.

A negyeddöntő első mérkőzésén Farkas Alpár tanítványai 57–54 arányban győztek a kincses városban, így lépéselőnyből várták a hazai visszavágót. Az U a várakozásnak megfelelően magához ragadta a kezdeményezést, azonban a kézdivásárhelyiek lassan magukhoz tértek, és a 7. percben a 28 pontot szerző Kayla Mobley kosarával először szerezték meg  a vezetést (11–9). A második negyed 19–19-ről indult, azonban Jade Vega hármasa (22–19), majd Mobley kosara hamar lenyugtatja a kedélyeket, és négypontos KSE-vezetésnél vonulnak pihenőre a csapatok (36–32).

A harmadik negyed Holinka hárompontosával kezdődik, és, bár az U 39–38-ra felzárkózik, nem sikerül kiegyenlítenie, az utolsó negyed 52–50-es KSE-vezetésről indul. Uiuiu kétpontosával még kiegyenlít az U (52–52), majd ismét 56–56-nál, azonban ezzel a kolozsváriak ellőtték a puskaporukat, és 31 másodperccel a játék vége előtt Vega két büntetőjével beállítja a végeredményt: KSE–Kolozsvári U 74–66 (19–19, 17–13, 16–18, 22–16).