Téli szünet a 3. Ligában

Téli szünet a 3. Ligában Sport

Az idei utolsó fordulót rendezték hétvégén a labdarúgó 3. Ligában. A Székelyudvarhelyi FC és a Kézdivásárhelyi SE székely rangadója pontosztozkodással ért véget, míg a Sepsi OSK II. hazai pályán szenvedett vereséget a Brassói Kids Tâmpától. Az alapszakaszból még három forduló maradt hátra, folytatás március közepén.

A pénteki székelyudvarhelyi összecsapás második játékrésze sikerült eseménydúsabbra, a házigazdák lesgólja után a kézdiek egy gyors ellentámadásból Albu Attila révén szereztek vezetést. Az udvarhelyiek mindent megtettek a kiegyenlítés érdekében, és a szerencsének köszönhetően ez sikerült is nekik, a sérülésből visszatért Tankó Zsolt szerencsétlen mozdulattal saját kapujába lőtt. A hajrában Sánta Tamás megszerezhette volna a győzelmet a KSE-nek, azonban kihagyta az óriási ziccert, míg a másik oldalon Becze közeli kapáslövése kerülte el centikkel a kaput, így döntetlennel ért véget a rangadó: Székelyudvarhelyi FC–Kézdivásárhelyi SE 1–1 (gólszerzők: Tankó 84. – öngól, illetve Albu A. 76.).

Remekül kezdte Kids Tâmpa elleni mérkőzést a sepsiszentgyörgyi csapat, már a 3. percben vezetést szerzett, Nistor Ákos előkészítése után Denis Rența a tizenhatosról lőtt a bal alsóba (1–0). Ezt követően hiába dolgoztak ki több helyzetet a szentgyörgyiek, nem tudtak betalálni, ellenben a 39. percben kiegyenlítettek a vendégek (1–1). A második félidőben határozottabban lépett pályára a vendég együttes, amely az 50. percben a vezetést is átvette, David Bugnar próbálkozását Niczuly lábbal a kapufára továbbította, a labda pedig a hálóba vágódott (1–2). A folytatásban a háromszéki alakulat beszorította ellenfelét, majd a 75. percben egy kapu előtti kavarodásban Vlad Toma közelről a hálóba gurított (2–2). A hajrában a vendégek kezdeményeztek többet, Cosmin Clinci lehetőségét Niczuly bravúrral szögletre mentette, de a ráadásban már tehetetlen volt, ugyanis Nechita gólra váltott egy ellentámadást (2–3). Az utolsó percben a sepsiszentgyörgyi csapatnak még volt esélye a pontszerzésre, viszont Rența szabadrúgását kiütötte a kapus, aki Bende Bence ismétlését is bravúrral védte.

1. Liga, 5. csoport, 15. forduló: Sepsi OSK II.–Brassói Kids Tâmpa 2–3 (1–1). Sepsi OSK II.: Niczuly – Popa, Răducioiu, Cîrstean, Mitu, Horciu (Bende, 73.), Rența, Grigore, Nistor, Vura (Ilie, 90.), Şerban (Toma, 61.). Edző: Valentin Suciu. Gólszerzők: Rența (3.), Toma (75.), illetve Sburlea (39.), Bugnar (50.), Nechita (90+3.).

További eredmények: Brassói SR–Zernesti Olimpic 2–1, Barcarozsnyói Olimpic–Păulești 2–0, Blejoi–Plopeni 2–1.