Simona Halep megnyerte a prágai tenisztornát

Simona Halep megnyerte a prágai tenisztornát Sport

Simona Halep megnyerte vasárnap a 202.250 dollár összdíjazású prágai tenisztornát, miután a döntőben 6:2, 7:5-re legyőzte Elise Mertenst (Belgium), a Monica Niculescu, Raluca Olaru páros viszont elvesztette a döntő meccset.

A világranglista második helyét elfoglaló, Prágában első helyen kiemelt Halep 1 óra 33 perc alatt nyerte meg a ranglista 23. helyezettje elleni találkozót.

Halep zsinórban második tornáját nyeri, legutóbb, még a koronavírus-járvány előtt, Dubajban győzedelmeskedett.

A meccset Mertens kezdte jobban, 0:2-vel ment, de Halep egy szenzációs sorozattal egymás után hat game-et nyert meg, és 6:2-re behúzta az első játszmát.

A sokkal kiegyensúlyozottabb, fordulatos második szettben Halep brékkel nyitott (1:0), de Mertens megnyerte a következő két játékot (1:2). A román lány innen megnyert három game-et (4:2), de Mertens is megnyert hármat (4:5). Halep egyenlített (5:5), majd brékelt (6:5), végül kiszerválta a játszmát (7:5).

Halep egy 25.000 dolláros csekket és 280 WTA pontot kapott, Mertensnek 14.000 dollár és 180 pont jár.

Halep ezzel 4-1-re vezet a Mertens elleni közvetlen találkozókon, Prága előtt az Australian Open nyolcaddöntőjében találkoztak, akkor Halep 6:4, 6:4-re nyert.

Simona Halepnek ez a 21. trófeája, ebből a szempontból az ötödik helyen áll az aktív játékosok között. Simonát Serena Williams (73), Venus Williams (49), Kim Clijsters (41) és Petra Kvitova (27) előzi meg.

A román lány 2013-ban nyerte első WTA-trófeáit Nürnbergben, ‘s-Hertogenboschban, Budapesten, New Havenben, Moszkvában és Szófiában, 2014-ben a dohai és a bukaresti tornán diadalmaskodott, 2015-ben Sencsenben, Dubajban és Indian Wellsben nyert, egy évvel később Madridban, Bukarestben és Montrealban, 2017-ben Madridban, 2018-ban Sencsenben, a Roland Garroson és Montrealban, tavaly Wimbledonban győzött, 2020-ban pedig Dubajban és Prágában.

Tizenhét döntőben alulmaradt Simona, vereséget szenvedett 2010-ben és 2011-ben a marokkói Fezben, 2012-ben Brüsszelben, 2014-ben Madridban, a Roland Garroson és a világbajnokságon, 2015-ben Torontóban és Cincinattiben, 2017-ben Rómában, a Roland Garroson, Cincinnatiben és Pekingben, 2018-ban az Australian Openen, Rómában és Cincinnatiben, 2019-ben pedig Dohában és Madridban,

Párosban a Lucie Hradecka, Kristyna Pliskova hazai páros mindössze 66 perc alatt 6:2, 6:2 arányú sima győzelmet aratott a Monica Niculescu, Raluca Olaru román duó fölött.

A román lányok mindkét szettben 2:2-ig bírták cérnával, onnantól a második helyen kiemelt csehek magasabb fokozatba kapcsoltak, és simán vitték a szettet.

A román duó 5000 dollárt és 180 WTA pontot szerzett Prágában.