Simán nyert a Sepsi-SIC

Simán nyert a Sepsi-SIC Sport

Megkezdődött a női kosárlabda Nemzeti Liga rájátszása, az alapszakaszgyőztes Sepsi-SIC tegnap esélyeshez méltón parádézott a Kolozsvári U együttesével szemben a Sepsi Arénában.

Az egyik fél második sikeréig tartó negyeddöntő párharc nyitányán az előzetes várakozásoknak megfelelően a címvédő Sepsi-SIC-nek semmilyen gondot nem okozott a Kolozsvári Universitatea legyőzése, a zöld-fehérek magabiztosan nyertek, úgy, hogy végig kézben tartották a játék irányítását.

Fraser és társai öt perc elteltével már 15–7-re vezettek, és csakhamar kétszámjegyűvé tették előnyüket (26–10). Folyamatosan nyílt az olló, a második negyedben a különbség elérte a 26 pontot (49–23).
Szünet után Clarke Nicholas és Johnson hozta a vendégcsapatot közelebb (53–34), de ez a lényegen nem változtatott, 62–39-ről fordultak a záró szakaszra a csapatok. Lendületben maradt a Sepsi-SIC a véghajrára is, az utolsó negyed derekán Ghizilă kosarával elérte a 30-at a hazai fór (73–43), amihez Fraser és Raber is hozzátette a magáét, majd Croitoru állította be a 83–45-ös végeredményt. Folytatás ma 17 órától Brassóban.

Női kosárlabda Nemzeti Liga negyeddöntő, 1. mérkőzés: Sepsi-SIC – Kolozsvár 83–45 (26–10, 23–13, 13–16, 21–6). Sepsi-SIC: Pasic 4, Ghizilă 11/3, Jones 11/3, Pop 6, Fraser 23. Cserék: Botos, Wallace 9/6, Cătinean, Croitoru, Nemes, Podar 9/3, Raber 8. Kolozsvár: Johnson 12, Clarke Nicholas 12/3, Uiuiu 2, Bota 2, Rubin 11/9. Cserék: AlAsh Hab, Popovici 4, Stoica, Rus 2.

A tabella hetedik helyén végzett KSE a második helyezett Szatmárnémeti VSK-val találkozik a negyeddöntőben. A párbaj ma 19 órától Szatmáron veszi kezdetét, a második felvonásra csütörtökön 18 órától Kézdin kerül sor. A VSK számít favoritnak, ebben az idényben oda-visszavágón verte a KSE-t (74–62, 95–71).