Savanyú döntetlen, a tizedik

Savanyú döntetlen, a tizedik Sport

Gól nélküli döntetlent játszott pénteken a Sepsi OSK az élvonalbeli pontvadászat 14. körében, a piros-fehérek a sereghajtó Voluntari ellen sem tudták kihasználni a hazai pálya előnyét. Az alacsony színvonalú mérkőzés végén a Vașvari által elkönnyelműsködött büntető az OSK tizedik ikszét jelentette a szezonban.

Fél kezükön meg tudták számolni a helyzeteket a sepsiszentgyörgyi stadionban péntek este jelen levő szurkolók, nem sok örömük telhetett abban, amit futball címszó alatt elművelt a két együttes. Az első félidőben a házigazda OSK mindössze Dimitrov fejese révén veszélyeztetett a 17. percben, míg a vendégek szünet előtt Gorobosovnak köszönhetően jutottak el Niczuly kapujáig. Szünet után sem javult a játék minősége, a csapatok a durvaságban jeleskedtek, aminek egy-egy piros lap lett az eredménye, Ebralidze, illetve Tincu mehetett idő előtt zuhanyozni.

A legvégére maradt a slusszpoén, a büntetőspecialistának tartott Vașvari rontott egyet a mérlegén, azáltal, hogy „hazaadta” Rîmniceanunak a tizenegyest, hőst faragva a korábban Sepsiszentgyörgyön levitézlett hálóőrből. Maradt a soványka 0–0, csakúgy, mint az odavágón. Ennél többre lesz szükség október 31-én, csütörtökön 18.15-től az Astra Giurgiu elleni Román-kupabeli nyolcaddöntőben.

„Nem haragszom amiatt, hogy Vașvari kihagyta a tizenegyest, eddig mindig élt a lehetőséggel, ezúttal viszont a szerencse elkerülte. Nem mondhatom azt, hogy miatta nem nyertünk, úgy gondolom, ha hazai pályán győzni akarunk, sokkal több odaadással kell játszani. Sajnos vannak olyan játékosok a keretben, akik köszönik szépen, jól érzik magukat a klubnál, viszont olyan hibákat követnek el, amiket még a gyerekek sem. Többet birtokoltuk a labdát, de nem volt átütő erő a játékunkban, a középpálya ismét láthatatlan volt, két helyzetünkből nem szereztünk gólt, valamint hibáztunk emberelőnyben. Számomra hazai pályán döntetlenre játszani elfogadhatatlan, több kreativitásra van szükségünk támadásban, elvárom a játékosoktól, hogy többet harcoljanak” – nyilatkozta a mérkőzés után csalódottan László Csaba vezetőedző.

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 14. forduló: Sepsi OSK–FC Voluntari 0–0.

Sepsiszentgyörgy, MSK Stadion, mintegy 2500 néző. Vezette: Horia Gabriel Mladinovici (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Konongo, Barisic, Tincu, Dimitrov – Velev (Salli, 46.), Vașvari – Ștefănescu, Flores, Carnat (Deaconu, 75.) – Safranko (Karanovic, 46.). Vezetőedző: László Csaba. Voluntari: Rîmniceanu – Struna, Achim, Balaur, Vlad – Căpățână, Gorobsov, Gheorghe – Costin (Signorelli, 59.), Papazoglou (Simonovski, 81.), Ebralidze. Vezetőedő: Cristiano Bergodi. Sárga lap: Barisic (43.), Flores (68.), illetve Ebralidze (32., 77.), Gorobsov (65.), Simonovski (89.). Piros lap: Ebralidze (77.), Tincu (83.).

A forduló további eredményei: Chindia–Medgyesi Gázmetán 1–1, Hermannstadt–FCSB 0–4, Clinceni–Krajova 0–0, Botoşani–Astra 1–2. A Dinamo–Viitorul párbaj tegnap esti lapzártánk után kezdődött, ma 20.30-tól játsszák a Jászvásár–Kolozsvári CFR összecsapást.