Röviden

Röviden Sport

A kézdiek is letették névjegyüket

A kézdivásárhelyi Sporting Budo Karate Klub 24 karatékája is részt vett a 9. Tusnád-kupán, Bartók Csaba és Vajik Csaba tanítványai ezúttal is hozták formájukat. Eredményeik: 6–7 évesek: Keresztes Ákos (-25 kg, bábkumite első hely), Szász Lőrinc (+25 kg, bábkumite első, kumite 3. hely). 8–9 évesek: Szőcs Szabina (+28 kg, bábkumite 1., kumite 3.), Mézga Hanna (+28 kg, bábkumite 1.), Bartalis Bernadett (+28 kg, katában és kumiteben is 3.), Bán Krisztián (-31 kg, katában 2., kumiteben 3.), Molnár Patrik (-31 kg, kumite 3.), Timár József (+31 kg, kumite 2.). 10–11 évesek: Bartók Réka (+32 kg, katában 3., kumiteben 2.), Tuzson Tímea (-32 kg, kumite 2.). 12–13 évesek: Hörczel Bernadett (+40 kg, kumite 2.), Tuzson Szilveszter (-45 kg, kumite 2.), Farkas Balázs (-45 kg, kumite 3.), Boros Tamás (+45 kg, kumite 3.), Székely Tas (+45 kg, katában 2., kumite l., kadét kata 2.). 14–15 év: Vajik Eszter (kata 1., kumite -48 kg-ban 1., junior kumite -52 kg-ban 2.), Barbócz Emőke (-48 kg, kumite 2.).

Hegyi gyorsasági bajnokság

Vasárnap a sepsiszentgyörgyi Auto Crono és a csíkszeredai Pro Motor Hargita közös szervezésében zajlott a másodosztályos hegyi gyorsasági bajnokság ötödik, illetve a regionális hegyi bajnokság első futama, a Szent Anna-tó felé vezető útszakaszon.

Három Kovászna megyei pilóta is rajthoz állt, közülük a BMW M3-mal versenyző Bedő Barna volt a leggyorsabb, hiszen open kategóriában és az A3 osztályban is második lett Claudiu Orha (Mitsubishi Colt) mögött. Nyílt versenyben Szőcs Lóránt (WV Golf) a harmadik, míg Zölde Adorján (Seat Ibiza Cupra) a negyedik helyen zárt, míg a Diesel kategóriában Szőcs lett az első, Zölde pedig a második. A regionális bajnokság nyitófutamát Vlad Teodor (BMW E36 320i) nyerte meg.