Székely rangadó Udvarhelyen
A hétvégi, Galaci Oţelultól elszenvedett 2-1-es vereséget követően nincs ideje csüggedni a Kézdivásárhelyi SE-nek, ma ismét bajnokit játszik a csapat. A KSE-re borítékolhatóan nehéz összecsapás vár ma 17 órától Székelyudvarhelyen, a kék-fehérek a harmadosztályos labdarúgó-bajnokság hétközi, 24. fordulójában igyekeznek megtörni rossz sorozatukat. Mint ismeretes, a kézdi együttes a tavaszi idényben két döntetlen mellett ötször kapott ki, így a kék-fehérek még adósak idei első győzelmükkel. Az őszi fordulóban a két együttes találkozóján a céhes városiak hazai pályán parádés játékkal, 4-1 arányban nyertek, ezt kéne most megismételni. <<

Csak így tovább!
A Sepsiszentgyörgyi ISK U18-as lánycsapata bravúros teljesítménnyel, csoportharmadikként jutott be a korosztályos kosárlabda-bajnokság döntőjébe, amelyet május 2–6. között rendeznek Târgoviştén. A Nemes Áron edzette együttes a vasárnapi, utolsó fordulóban 65–49 arányban iskolázta le a Ploieşti-i ISK-t, és elcsípte a még döntőt érő, harmadik helyet a csoportban. A végeredmény: 1. Kolozsvári Napoca Baschet 36 pont (17 győzelem/3 vereség), 2. Bukaresti Olimpia 34 (15/5), 3. Sepsi ISK 30 (10/10). A csapat tagjai: Damokos Beatrix, Kanyó Bernadett, Ioachim Adrienn, Bitai Szidónia, Taranek Andrea, Kovács Kriszta, Márk Emőke, Jankó Edit, Nagy Hilda, Ráduly Noémi Anna, Damokos Zsófia, Tarczi Gyopár. Edző: Nemes Áron. A másik ágon Târgovişte, Dés és a Brassói CSU verekedte be magát a fináléba. <<

Elbaltázták az esélyüket
A vasárnap elszenvedett 5-1-es vereség után hétfőn 7-0 arányban hajtott fejet a Sepsi Futsal Resicabányán, ezáltal pedig nehéz helyzetbe hozta magát az élvonalban maradási esélyeit illetően. A kettejük közti párharcot 2-1 arányban Resicabánya nyerte, ezáltal kiérdemelve a bennmaradást az élvonalban. A Sepsi Futsal a folytatásban a Marosvásárhelyi City’us csapatával mérkőzik a vesztesek csatájában, majd a győztes osztályozót játszhat a II. liga ezüstérmesével, de amelyik csapat alulmarad, az a következő szezonban a másodosztályban szerepel. <<