Közel, de nem eléggé
A női másodosztályos kosárlabda-bajnokság utolsóelőtti fordulójában, szombaton hazai környezetben mérkőzött a KSE, ellenfele a fővárosi Agronomia csapata volt. A fiatal hazai gárda jó iramot diktált az első negyedben, azonban lendülete megtört a második tíz percre, és, mint utóbb kiderült, ez sokba került a végelszámolásnál. Szünetre hatpontos volt a kék-fehérek hátránya, és bár a zárószakasz kiegyensúlyozottra sikerült, ez kevés volt a végeredmény megfordításához. Ötpontos vereséget szenvedett a KSE, amely vasárnap Ploieşti-re látogat.
Női kosárlabda I. liga: Kézdivásárhelyi SE – Bukaresti Agronomia 55-60 (12-08, 14-24, 13-14, 16-14). KSE: Debreczi 11 pont, Czimbalmos 2, Voloncs 2, Bölöni 12/6, Bartók, Holinka 7/3, Csurulya 11/6, Csíki, Istók, Biszak 6, Incze 4/3. Edző: Ljubomir Kolarevic, Minescu János. Agronomia: Chelariu 8, Topală 6, Chiranu 8, Gătăneanu 2, Vilenschi 3, Charles 21/9, Brudea 2, Stângă 10, Neagu, Ortan, Ferencz. <<

Az éremért küzd az NMSK
Mától csütörtökig Kézdivásárhelyen zajlik a női U20-as korosztályú országos kosárlabda-bajnokság utolsó teremtornája, amelynek végén bajnokavatásra is sor kerül. A házi­gazda Nagy Mózes Sportklub jelenleg a harmadik a csoportban, azonban jó eséllyel pályázik a második helyre, az éllovas Târgovişte tetemes előnnyel vezeti a rangsort.
Az U20-as teremtorna tervezett programja: ma 16.30-tól Nagy Mózes Sportklub – Nagyváradi ISK; kedden 16 órától Bukaresti Rapid – Nagyváradi ISK, 18 órától Nagy Mózes SK – Târgovişte-i ISK; szerdán 10 órától Nagyvárad–Târgovişte, 18 órától Nagy Mózes SK – Bukaresti Rapid; csütörtökön 10 órától Târgovişte – Rapid, 12 órától díjazás. A jelenlegi állás: 1. Târgovişte 18 pont (9 győzelem/0 vereség), 2. Rapid 14 (5/4), 3. Nagy Mózes SK 13 (4/5), 4. Nagyvárad 9 (0/9). <<

Lapzárta
Az alsóházi rájátszás első szakaszának második mérkőzésén tegnap este 5–1-es (2–0) vereséget szenvedett Resicabányán a Sepsi Futsal. Mint ismeretes, az első mérkőzést a szentgyörgyiek nyerték 9–3-ra, a két nyertes meccsig tartó párharc állása így 1–1. A mindent eldöntő harmadik mérkőzést ma 17 órától vívják ugyanott. <<