Röviden

Kifogytak a lendületből
A Kézdivásárhelyi SE női kosárlabdacsapata 11 pontos vereségbe szaladt bele vasárnap a Bukaresti Agronomia vendégeként a másodosztályos pontvadászat 16. körében. A Ljubomir Kolarevic irányította kék-fehér mezesek remek első félidőt játszottak a feljutásra esélyes fővárosiak otthonában, a második játékrészben viszont alulmaradtak a jól hajrázó egyetemistákkal szemben. Női kosárlabda I. liga, 16. forduló: Agronomia – KSE 61-50 (13-18, 11-10, 22-13, 15-9). KSE: Debreczi, Czimbalmos, Voloncs 8, Bölöni 2, Bartók 2, Holinka 18/12, Istók, Kovács 4, Biszak 16/3. Agronomia: Ţopală 3, Chiţanu 14/6, Anghel 3/3, Neagu, Vilcinschi 7/3, Hasket 10, Chaeles 14, Stângă 8, Brudea 2.
Vasárnap már hazai pályán mérkőznek a céhes városbeliek, 13 órától a Ploieşti-i CSM-t látják vendégül a sportcsarnokban. <<

Sportiroda-kupa
A kézdivásárhelyi önkormányzat sportirodája vasárnap 9 órától Sportiroda-kupát szervez U10-es korosztályú vegyes kosárlabdacsapatok számára. A mérkőzések játékideje 4×8 perc, az első két negyedben minden bírói lapra felírt játékosnak parkettre kell lépnie. Benevezett csapatok: Gelence (edző: Debre­czi Iringó), Kovászna (Gazda Szilárd), Bereck (Minescu János), Kézdivásárhely (Ferencz Szabolcs). <<

Sepsikálnok növelte előnyét
Az étfalvi tekebajnokság 13. fordulójának eredményei: Amatőrök – Korona 1143–1043, Sepsikálnok – Bodok 1315–1292. Az állás: 1. Sepsikálnok 24 ponttal, 16 541 fával, 2. Bodok 20/16 500, 3. Korona 16/16 021, 4. Alba 10/14 215, 5. Amatőrök 8/13 770. Legeredményesebb játékosok: Szabó Attila (Sepsikálnok) 348 fa, Lőrincz József (Bodok) 335, Kádár Béla (Bodok) 333, Jakab Gábor (Sepsikálnok) 330, Bartha Áron (Sepsikálnok) 328. <<

Pontegyenlőség az élen
A kézdivásárhelyi öregfiúk minifoci-bajnokságának 9. körében magabiztos győzelmet aratott az élen álló Novo és MBB. Eredmények: Astra – Vulturii 9-1, MBB – Goldim 12-1, Novo – Perkő 6-3, Brooklyn – Skat Kart 4-4.