RÖVIDEN

Áros Károly Emlékkupa
A Kovászna Megyei Labdarúgó-szövetség január 21-én, szombaton felnőttek, majd február 11-én ifjúságiak (A1) számára szervezi meg az Áros Károly Emlékkupát. A kispályás labdarúgótornára a háromszéki IV. és V. ligában érdekelt csapatok jelentkezhetnek. Helyszín: a sepsiszentgyörgyi Vadász utcai sportterem, a küzdelmek reggel 8 órakor kezdődnek. <<

Síverseny  a fürdővárosban
Kovászna város polgármesteri hivatala január 21-én, szombaton 10 órától alpesisí-versenyt szervez a kovásznai Lőrincz Zsigmond Sípályán. A síversenyre a következő kategóriákban lehet jelentkezni (külön a fiúk és a lányok): óvodások–0. osztályosok, I–II. osztályosok, III–IV. osztályosok,
V–VIII. osztályosok, IX–XII. osztályosok, valamint 19–30 év közöttiek, 31–40 év közöttiek, 41–50 év közöttiek, illetve 50 év felettiek (férfiak és nők külön). Jelentkezni a sípályánál, illetve a 0766.672.260-as telefonszámon lehet: Jelentkezési határidő: január 21-én 9 óra. Nem megfelelő hóréteg esetén a verseny elmarad. <<

Karnyújtásnyira  a továbbjutástól
A magyar válogatott beigazolta a papírformát, és kiváló játékkal 37-24-re győzte le Szaúd-Arábiát, a franciaországi férfi kézilabda-világbajnokság szerdai csoportmeccsén, így már két győzelemmel áll a C csoportban. Magyarország tanult a Chile elleni mérkőzésből, és már a meccs elején próbált magabiztos előnyt kiharcolni, ez sikerült is, Mikler Roland a tizedik percig csak egy gólt kapott. Az első játékrészben Fazekas Nándor kivételével minden magyar pályára lépett (10–17), majd a második játékrészben már ő állt a kapuban, nem mintha ez változtatott volna a szaudiak eredményességén. A meccs legjobbjának a kilencgólos Császár Gábort választották meg. A csoportkör zárásaként pénteken 21.45-től Fehéroroszországgal csap össze a magyar nemzeti együttes, és győzelem esetén bebiztosíthatja a harmadik helyet a csoportban. Javier Sabaté szövetségi kapitány csapata a vasárnapi nyolcaddöntőben a D-csoport második helyezettjével, valószínűleg Svédországgal játszana Lille-ben. <<