RÖVIDEN

RÖVIDEN Sport

Szoros vereség Gyergyóban

Nehezen tudta legyőzni a Gyergyói Hoki Klub a Háromszéki Ágyúsok csapatát a romániai jégkorongbajnokság kedd esti összecsapásán, ezzel pedig visszavágott a tavaly novemberi meglepetésvereségért. Az Erste Ligában érdekelt GYHK a 4. percben szerezte meg az első gólt, Saari távoli lövéssel járt túl László Arnold eszén. Az esélyesebb gyergyóiak uralták a játékot, azonban kevés igazi helyzetet tudtak kialakítani. A jól védekező háromszékiek gyors kontrákkal igyekeztek veszélyeztetni, aminek a 16. percben meg is lett az eredménye, emberelőnyben Karamnov kiegyenlített. A lesérült László helyére beállt Móré Szabolcs is remekül védett, mígnem Sylvestre értékesített egy emberelőnyt a második harmadban. Kiélezett küzdelem folyt az utolsó percig, amikor Pelle Torstensson merész húzásként lehozta kapusát, Orbán pedig betalált az üres kapuba, beállítva a 3–1-es végeredményt. A tervek szerint Pelle Torstensson csapata január 29-én és 30-án a tabellaszomszéd Galacot fogadja. Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz, Gyergyói Hoki Klub–Háromszéki Ágyúsok 3–1 (1–1, 1–0, 1–0). Gólszerzők: Santeri Saari (5. perc), Sébastien Sylvestre (25.), Brance Orbán (60.), illetve Vitalij Karamnov (16.).

Hajrá, magyarok!

Ma kezdődik a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság, amelyet Magyarországon élőben az M4 Sporton, Romániában a DigiSporton követhetnek majd. Magyarország 21.30-tól Hollandia ellen kezdi meg szereplését. A magyar válogatott története során még egyszer sem végzett a hatodik helynél előrébb Európa-bajnokságon, ám most a részben hazai rendezésű kontinenstornán akár erre is esély nyílhat. Bizakodásra ad okot az egyiptomi világbajnokságon mutatott kiemelkedő teljesítmény (5. hely), valamint a tény, hogy a magyaroknak – különösen néhány riválishoz képest – viszonylag nyugodt volt a felkészülése. A koronavírus nem igazán zavart be (egyedül Máthé Dominik csatlakozhatott később), sérülés miatt pedig csak Hornyák Péterrel nem számolhat a szakmai stáb. És akkor a közönségről még nem is beszéltünk: az MVM Dome-ban 20 ezer magyar szurkoló előtt bármelyik válogatott ellen lesz keresnivalója Bánhidiéknak.