Arany és bronz a lányoknak

Veretlenül, pontveszteség nélkül, hét fölényes győzelemmel nyerte az U17-es kézilabda Európa-bajnokságot a magyar leány válogatott. A podgoricai (Montenegró) Eb elődöntőjében: Magyarország – Dánia 33–25 (19–16), a másik elődöntőben Németország – Oroszország 34–32 (18–14, 30–30), hosszabbítás után. A döntőben: Magyarország – Németország 25–19 (12–10). A bronzmérkőzésen: Oroszország – Dánia 37–30 (17–16). Néhány héttel ezelőtt a magyar leány U19-es válogatott is hasonló fölénnyel lett Európa-bajnok. A 2018. évi U20-as és U18-as vb-től kezdődően női kézilabdában minden Európa-bajnokságot és világbajnokságot Magyarország utánpótlás csapatai nyertek, s a tavaly eltörölt U18-as és U20-as világbajnokságon is aranyesélyesek lettek volna. Felnőtt szinten még csak ezután várható ezeknek az eredményeknek a tényleges hatása.

Ugyancsak a magyar női sport utánpótlásának óriási sikere az U19-es válogatott bronzérme a debreceni kosárlabda világbajnokságon. Ebben a korosztályban minden idők legjobb magyar eredménye a harmadik hely, és biztató a felnőtt válogatott jövőjére nézve. A csapat eredményei: a csoportban 99–42 Tajvannal, 56–70 Oroszországgal, 80–29 Argentínával, a nyolcaddöntőben 54–48 Olaszországgal, a negyeddöntőben 78–71 Csehországgal, az elődöntőben 42–75 az Amerikai Egyesült Államokkal, a bronzmérkőzésen 88–67 Malival. A világbajnokság döntőjében az USA 70–52 különbséggel legyőzte Ausztráliát. (bl)

Ágyúsok a színen

A Román Jégkorong-szövetség elkészítette a 2021/2022-es bajnoki idény versenykiírását. A tervek szerint nyolc csapat vesz részt a bajnokságban, eggyel több, mint az elmúlt években. Idéntől ugyanis Háromszéknek is lesz képviselője a mezőnyben: a Háromszéki Ágyúsok, azaz Sepsiszentgyörgy és Kézdivásárhely közös csapata. A versenykiírás szerint a nyolc csapat páros oda-visszavágó kört tud le a bajnoki idény során. Ezt követően az első négy helyezett az A csoportba kerül, míg az 5–8. helyezettek a B csoportba. A csoportokon belül a csapatok az egymás elleni eredményeket magukkal hozzák. A két kvartettben további páros oda-visszavágó kör lesz, amely végén bajnokot hirdetnek.