RÖVIDEN

Döntetlen és vereség a nyitányon

Bravúros döntetlennel kezdte a magyar–szlovén közös rendezésű U21-es labdarúgó Európa-bajnokságot Románia válogatottja, amely 1–1-es döntetlent harcolt ki a sokkal esélyesebbnek tartott Hollandiával szemben. A végeredmény már a 20. percben kialakult, méghozzá két szabadrúgást követően. A 16. percben az Ajax védője, Perr Schuurs fejjel szerzett vezetést, amire négy perccel később a Viitorul középpályása, Andrei Ciobanu válaszolt egy szépségdíjas szabadrúgásgóllal. Nem volt egy súlycsoportban a magyar és a végső győzelemre is esélyes német labdarúgó-válogatott, a Gera-csapat egy órán keresztül kimondottan jól teljesített, de a meccs utolsó szakaszában már nem tudott jelentős ellenállást kifejteni (0–3). A magyar és a román válogatott szombaton 19 órától a Bozsik Arénában játszik presztízscsatát egymással.

Kemény ellenfeleket kaptak

Kisorsolták csütörtök délben a Szlovénia, Észak-Macedónia és Montenegró által közösen szervezett 2022-es női kézilabda Európa-bajnokság selejtezőcsoportjait. A selejtezők során mindenki kétszer játszik mindenkivel, majd a csoportok első két helyezettje lehet ott a kontinenstornán – a címvédő Norvégia mellett a három társrendező alanyi jogon részvevő. A magyarok az 5-ös számú négyesbe kerültek, amelyben Spanyolország, valamint Szlovákia és az 1-es számú előselejtezős csoport győztese (Ciprus, Koszovó, Luxemburg vagy Portugália) lesz az ellenfelük. Románia a 2-es csoportban Dániával, Ausztriával és a 3-as számú selejtezőcsoport győztesével (Feröer, Finnország, Izrael) fog játszani.