RÖVIDEN

Sérülés hátráltatja

Kevesebb, mint két év alatt újabb súlyos sérülést szenvedett edzés közben az ország legjobb terepmotoros versenyzője, a Dakar-legenda Gyenes Emánuel. Mani zernyesti tréningezés közben „törte” össze magát, most a lábát kellett műteni. legutóbb, 2018 októberében a kezét törte egy rossz esés után, de egy rehabilitációs program után mégis rajthoz állt a 2019-es Dakar-ralin, és kevés híján teljesíteni is tudta az utolsó dél-amerikai versenyt. Idén, Szaúd-Arábiában viszont remekelt, és megnyerte a legnehezebb kategóriát, a malle moto néven ismert, szervízcsapat-kíséret nélküli motoros osztályt. Ezúttal síp- és bokacsonttörést szenvedett a 36 éves szatmárnémeti versenyző, ami azt jelenti, hogy nem vehet részt a nemzetközi versenynaptár egyik kiemelt eseményét, a Red Bull Romaniacs-en. Gyenes rekorder a komoly presztízzsel bíró megmérettetésen: a világon egyedüli módon indult el és ért célba az RBR mind a 16 kiírásán. „Remélem, jövőre növelni tudom a célba érések számát” – üzente Mani közösségi oldalán. A Red Bull Romaniacs-et idén július 21–25. között szervezik meg, a helyszín ezúttal is Nagyszeben környéke. Az egyelőre kérdéses, Gyenes részt tud venni a január 3–15. között esedékes 43. Dakar-ralin. A szatmári motoros immár hivatalosan is Dakar-legendának számít, az ezt igazoló plakettet tavaly vehette át a verseny szervezőitől.

Címvédés Bayern-módra

A Bayern München labdarúgócsapata szerezte meg a 2019–2020-as német bajnoki címet, köszönhetően a 32. fordulóban a Werder Bremen otthonában aratott 1–0-s győzelemnek. Ez a Bayern egymást követő nyolcadik bajnoki címe, a német élvonal történetében még sosem volt hasonló dominanciára példa. Összességében a bajorok 30. elsősége a német bajnokságban, ugyanakkor Thomas Müller és David Alaba kilencedik bajnoki címét szerezte meg, mindketten beérték a rekorder Franck Ribéryt. Kedden eldőlt egy „osztályváltás” is: az Union Berlintől elszenvedett vereségével kiesett a Bundesligából a Paderborn, és a Hamburger SV döntetlenjének köszönhetően feljutott a Bundesliga második vonalából az Arminia Bielefeld.