Aradi magyar

Zsóri Dániel keddi hazaérkezését követően úgy fogalmazott: nehezebb volt kiállnia a színpadra beszélni, mint berúgni azt a gólt, amelyért hétfőn a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) milánói gáláján megkapta a Puskás-díjat. „Jöttek sorra a sztárok, de én már azt vártam, hogy vége legyen, hazamenjek edzeni, meccset játszani, gólokat szerezni” – mondta sajtótájékoztatóján a MOL Fehérvár FC futballistája, aki elárulta, elsőként a szüleit hívta fel, a megkapott ereklyével pedig együtt aludt. Zsóri kifejtette, ez az elismerés nemcsak neki, hanem az egész országnak szól, majd hozzátette: de mit sem ér, ha innentől nem dolgozna keményen. Az Arad megyei Simonyifalváról származó Zsóri hangsúlyozta: ő magyarnak tartja magát, nem is nagyon beszél románul, így nem is kérdés, hogy adott esetben a magyar címeres mezt választaná. A gsp.ro című román sportlap „románnak” nevezte Zsórit.

Halep visszalépett

Hátfájdalmakra hivatkozva feladta a mérkőzést Simona Halep a 2,828 millió dollár összdíjazású vuhani torna nyolcaddöntőjében. A világranglista (WTA) hatodik helyén álló román lány 4:2-re vezetett az első szettben a kazah Jelena Ribakina (WTA-50.) ellen, aztán elveszített zsinórban három játékot, majd 47 perc után, 4:5, 30-30-as állásnál hátproblémák miatt feladta a mérkőzést. Halep majdnem 30 ezer dolláros pénzdíjat és 105 ranglistapontot kap a tornán nyújtott teljesítményéért.