Európa királynői

A román női válogatott megvédte címét az asztaliteniszezők nantes-i csapat Európa-bajnokságán, miután hibátlan teljesítménnyel, öt győzelemmel utasított mindenkit maga mögé, így 1992, 2002, 2005 és 2017 után ötödik alkalommal diadalmaskodott a csapat-kontinensviadalon. Említésre méltó, hogy Románia azon kevés európai gárda közé sorolható, amelyek keretében egyetlen ázsiai származású játékos sem található. A Szőcs Bernadette, Elizabeta Samara és Daniela Dodean összetételű együttes a vasárnapi döntőben 3–0-ra múlta felül a honosított kínai játékosokkal felálló Portugáliát, amely a szombati elődöntőben 3–1-re a magyar nőit válogatottat győzte le. Legutóbb 2011-ben Gdańskban sikerült a magyar női csapatnak Eb-dobogóra állnia, akkor is harmadik lett.

Csíki vereség a tengerparton

Két védelmi hiba pecsételte meg Suciu Valentin legénységének sorsát, az FK Csíkszereda kétgólos vereséget szenvedett vasárnap, a Konstancai Farul otthonában, a román labdarúgó II. liga 6. fordulójában. Az FK harmadik idegenbeli mérkőzésén nem tudott gólt és pontot sem szerezni. A csíki csapat lecsúszott a táblázat 17. helyére, szombaton 11 órakor a Temesvári Ripensia együttesét fogadja.

További eredmények: Mioveni–Bukaresti Metaloglobus 2–2, Sportul Snagov–Dunărea Călărași 0–2, Pandurii Lignitul Târgu Jiu–Gloria Buzău 0–0, Concordia Chiajna–Resicai CSM 2–1, Turris Oltul Turnu Măgurele–Temesvári Poli 2–0, Bukaresti Daco Getica–FC Argeș 0–2, Bukaresti Rapid–Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1–2, Temesvári Ripensia–Petrolul Ploiești 0–1. A Kolozsvári U–Aradi UTA mérkőzést elhalasztották.