Röviden

Négy között a Viitorul

Kedd este játszották le a Román-kupa első negyeddöntőjét, amelyben Gheorghe Hagi Viitorulja 3–2-es vereséget mért az FC Hermannstadtra, ezzel első csapatként bejutott a legjobb négy közé. Az előző idényben döntőt játszó nagyszebeniek a második félidőben ledolgozták ugyan a kétgólos hátrányt, de a konstancai csapat harmadik találatára már nem volt válaszuk. Ezzel a Viitorul az idei második győztes mérkőzését abszolválta, legutóbb még január közepén, a Ferencváros elleni felkészülési meccsen nyertek. Tegnap esti lapzártánk után mérkőzött meg a Sepsi OSK a bajnok kolozsvári CFR-rel, míg a III. ligás FK Csíkszereda ma látja vendégül a kupa tavalyi győztesét, az Universitatea Craiovát. Labdarúgó Román-kupa, negyeddöntő: FC Hermannstadt – FC Viitorul 2–3 (Achim 64. – öngól, Tsoumou 72. – 11-esből, ill. Achim 6. – 11-esből, Rivaldinho 41., Eric 78.).

A magyarok ellen is játszhat

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezői előtt visszatérhet a – magyarokkal azonos csoportban szereplő – horvát válogatottba a korábbi jobbhátvéd és csapatkapitány, Darijo Srna. A 36 éves legenda a 2016-os Eb-t követően mondta le a válogatottságot, rekordot jelentő 134 mérkőzéssel a háta mögött intett búcsút a nemzeti csapatnak. Az ötlet azért merült fel, mert a vb-ezüstérmes horvátok szövetségi kapitánya, Zlatko Dalic komoly gondokkal küzd a jobbhátvéd poszton, hiszen Sime Vrsaljko (Inter) térdműtéte miatt idén már nem valószínű, hogy pályára léphet, első számú cseréjét, Josip Pivaricot (Dinamo Kijev) szintén megműtötték, és hosszú ideig nem számíthatnak rá. Az ukrán Sahtar Doneck együttesét 15 éven át (2003-2018) szolgáló hátvéd 36 éves kora ellenére a Serie A-ban futballozik, a szezonban 21 mérkőzésen lépett pályára a Cagliari együttesében, így papíron aligha van akadálya, hogy a selejtezők március rajtjára behívják a válogatottba. A horvátok Azerbajdzsán ellen kezdik az Eb-selejtezőket, majd május 24-én Budapesten lépnek pályára a magyar válogatott ellen – a találkozóra napok alatt minden jegy elkelt. A J csoportban még Szlovákia és Wales kapott helyet.