Röviden

Egy ide, egy oda

Két nehéz meccsen van túl a sorozat felsőházában a Sepsi ISK U14-es leány kosárlabdacsapata, amely az elmúlt hétvégén a tavalyi bajnokkal és második helyezettel csapott össze, és egy győzelmének köszönhetően maradt az A-csoportban. A Nemes Áron edzette csapat 68–57-re kapott ki a fővárosi Sportul Studenţesc-től, illetve 50–45-re verte az Olimpia Bukarestet. A csapat tagjai: Bogyó Abigél, Botos Petra, Kósa Nikol, Szász Hanna Nóra, Deák Hanga, Veress Kincső, Nemes Gréta, György-Burián Bíborka, Szabó Dorka, Kolumbán Elíz, Biszok Henrietta, Kernászt Sára, Szabó Dorka; edző Nemes Áron.

Öregfiúk, ha fociznak

A második fordulón van túl a kézdivásárhelyi öregfiúk minifoci-bajnoksága, a következő eredményeket jegyezték pénteken: MBB – Ózon 4–0, Novo – Goldim 7–4, Skat Kart – Akarat 4–3, Csavar-Go – Perkő 3–2.

9. Goldim 2      0      0      2      5–11        0

A pénteki, 3. forduló műsora: 17.30-tól Akarat – Csavar-Go, 18.30-tól Ózon – Novo, 19.30-tól Goldim – Skat Kart, 20.30-tól Astra – MBB. A Perkő szabadnapos.

Sepsiszentgyörgyé a vándorserleg

Sepsiszentgyörgy nyerte meg a kosárlabdázó öregfiúk hagyományos Barátság-kupáját, amelynek helyszínéül a Sepsi Aréna szolgált szombaton és vasárnap. A kupasorozat 72. kiírásán hat erdélyi csapat küzdött meg a nyertesnek járó vándorserlegért, a házigazda Sepsiszentgyörgynek olyan ellenfelei voltak, mint Csíkszereda, Székelyudvarhely, Gyergyószentmiklós, Szováta és Szászrégen. A csoportküzdelmek után helyosztókkal döntötték el a torna végső sorrendjét. A szombati nyitómeccsen Sepsiszentgyörgy 75–31-re győzte le Csíkszeredát, majd 89–35-re nyert Szovátával szemben. A fináléban azzal a Székelyudvarhellyel hozta össze a sors, amely 60–47-re verte Gyergyószentmiklóst és 71–42-re Szászrégen alakulatát. A kiegyensúlyozott döntőben a házigazdák 61–50 arányban diadalmaskodtak.