Hozták a kötelezőt
Egy pillanatig sem volt kérdéses Románia győzelme Litvánia ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája utolsóelőtti fordulójában. A zártkapus találkozón a román válogatott már a hetedik percben előnybe került, Chipciu nagyszerű szólóját követően Pușcaș talált hat méterről a hálóba, megszerezve első gólját a nemzeti csapatban. A folytatásban Keserü is betalált, majd a 3–0-s végeredményt Stanciu állította be a 65. percben, éles szögből elvégzett szabadrúgását nem tudta kivédeni a vendégkapus. A mérkőzésen debütált a válogatottban a legendás Gheorghe Hagi fia, a húszesztendős Ianis. Az ifjabbik Hagi 20 évesen és 26 naposan mutatkozott be a nagyválogatottban, míg édesapjának ez már 18 éves, hat hónapos és öt napos korában siekrült ugyanez. Győzelmének hála Románia megtartotta minimális esélyeit a csoportgyőzelemre, viszont sokkal nehezebb dolga lesz Montenegró vendégeként a csoportkör utolsó fordulójában: kedden 21.45-től. A kvartettet kétpontos előnnyel vezető Szerbia a sereghajtó, szombati vereségével kieső Litvániát fogadja. <<

Átgázoltak Románián
Románia női kosárlabda-válogatottja sima vereséget szenvedett Franciaországtól az Európa-bajnoki selejtező 5. fordulójában. A kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban lezajlott összecsapást jól kezdték a Dragan Petricevic irányította lányok, azonban a második negyedtől fogva átengedték az irányítást a jobb erőkből álló galloknak, akik igazi erődemonstrációt tartottak és magabiztosan nyerték a meccset. Végeredmény: 61–90 (18–21, 13–21, 14–27, 16–21). A csoport másik meccsén Szlovénia 88–68-ra legyőzte Finnországot, így továbbra is hibátlanul vezeti az E-csoportot. A román válogatott a szerdai utolsó fordulóban 20 órától Finnországot fogadja, ugyancsak Kolozsváron. A csoportelsőség kérdése Franciaország és Szlovénia között dől el, de mindkét együttes bebiztosította már részvételét a jövő évi kontinenstornára.
A magyar női kosárlabda-válogatott több mint 100 pontos, 139–27-es győzelmet aratott Albániában Európa-bajnoki selejtezőn, ezzel 4–1-re módosította a mérlegét a csoportban, és nagy lépést tett az Eb részvétel felé. <<