Három bajnoki aranyérem
Az elmúlt hétvégén a Bákó megyei Onyesten bonyolították le az ifjúsági III–IV-es korosztályú birkózók országos bajnokságának döntőjét, amelyről a Sepsiszentgyörgyi MSK és a Sepsiszentgyörgyi ISK sportolói három bajnoki címmel tértek haza. Mérlegük további két ezüst, két bronzérem és hat ötödik helyezés.
A Sepsi ISK tizenöt birkózóval vett részt az eseményen, a két legjobb eredményt pedig a lányok szállították: az ifi III-asok között a 42 kg-os súlycsoportban harcoló Nemes Nagy Vivien diadalmaskodott, míg az ifi IV-es korosztály 66 kg-os kategóriájában Sere Barbara állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Ezüstéremmel vigasztalódhatott Veress Henrietta (72 kg/ifjúsági IV.) és Kertész Mátyás (57 kg/ifi III.), míg Török Emese (30 kg) és Ilyés Norbert (72 kg) – mindketten junior IV. – a harmadik helyen zárt. A sportiskola dicsőséglistáját további három ötödik helyezés is kiegészítette, az ifjúsági III-as korcsoportban Nagy Ákos (44 kg), Bilibók Szabolcs (48 kg) és Claudiu Carstea (75 kg) kisdöntő veszítve, éppen hogy lemaradt a dobogóról.
A municípiumi sportklub hat birkózóval volt érdekelt az országos bajnokság döntőjén, s közülük mindössze Nichifor Leventének termett babér, aki az ifi III-osok 62 kg-os súlycsoportjában bajnoki címig és a dobogó első helyéig küzdötte fel magát. Továbbá Marian Costea (57 kg/junior III.), Orbán Krisztián (38 kg/ifi IV) és Fazakas Szidónia (62 kg/ifi III.) ötödik lett. <<

Magabiztos diadal
A Sepsiszentgyörgyi ISK ifjúsági 3-as leány-kézilabdacsapata magabiztos győzelmet aratott szombaton a Râmnicu Sărat-i MSC felett a korosztályos országos bajnokság D-csoportjában. Szerző Árpád tanítványai maximálisan kihasználták a hazai pálya előnyét és 22–9-es első félidei vezetés után 36–20 arányban diadalmaskodtak. A hét pontos Sepsi ISK jelenleg nyolcadik a rangsorban, a tabellát a 20 pontos Ploieşti-i MSC vezeti. A lányok november 10-én, szombaton a Brassói Dinamo otthonába látogatnak, legközelebbi hazai mérkőzésüket november 17-én, szombaton az éllovas Ploieşti-i MSC ellen vívják. <<