Kisfocisták, figyelem!
Augusztus 3-án, pénteken 18.30-tól a Kovászna Megyei Labdarúgó-szövetség válogatót tart az U13-as megyei válogatott keretének kialakítása céljából. Helyszín: a sepsiszentgyörgyi Electro-stadion. Az eseményre 2005-ben született háromszéki focistákat várnak, akiknek megfelelő felszerelésben kell játékra jelentkezniük. A leendő megyei válogatott majd a későbbiekben részt vesz a Reménységek turnéja nevet viselő országos bajnokságban. A projekt megyei felelőse Todoran Marian edző (0745.812.337). <<

Közeledik a döntő
A Sepsi–SIC is ott lesz a 3 a 3 elleni kosárlabda-pontvadászat augusztus közepén esedékes fináléjában. A döntőt augusztus 18–19-én rendezik Nagyváradon. A Bukaresti Agronomia, a Bukaresti Știința, a Konstancai Phoenix, a Szatmárnémeti VSK, a Bukaresti Rapid, a Nagyváradi VSK, a CSO Voluntari, a Kolozsvári Universitatea, az Aradi ICIM, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a Sportul Studențesc és a Brassói Olimpia szereztek indulási jogot. A Sepsi-SIC egyetlen tornát, a galaci kiírást nyerte meg még júniusban. <<

Feltörekvő portugál utánpótlás
Portugália nyerte az U19-es labdarúgó Európa-bajnokság döntőjét, miután egy 120 perces mérkőzés végén 4–3-ra legyőzte Olaszország válogatottját. A két csapat a csoportkörben is összefutott, akkor az olaszok győztek 3–2-re, így Portugália csak a második helyen lépett a kieséses szakaszba. Az elődöntőben Olaszország a franciákat, Portugália az ukránokat búcsúztatta. A finálé rendes játékidejében a portugálok már 2–0-ra is vezettek, de a Juventus tehetsége, Moise Kean két percen belül egyenlített. A hosszabbítás is bőven tartogatott izgalmakat: az olaszok a 107. percben másodszor is egyenlítettek (3–3), de Pedro Correia 109. percben szerzett góljára már nem tudtak válaszolni. Ez a portugál generáció egyébként két évvel ezelőtt az U17-es Eb-t is megnyerte. A 109. perc egyébként minden bizonnyal örökre a portugál futballszurkolók memóriájába égett, hiszen 2016-ban a házigazda Franciaország elleni Eb-finálét is ebben a percben döntötte el a csereként beálló Éder találata. <<