Pontosztozkodás lett a vége

Pontosztozkodás lett a vége Sport

1–1-es döntetlennel zárult a Sepsi OSK és az FC Hermannstadt elleni erdélyi rangadó az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának szombati játéknapján. Kevés gólszerzési lehetőség adódott a csapatok előtt, ráadásul azok is többnyire kihasználatlanul maradtak. A két csapat idén negyedik alkalommal osztozkodott a pontokon.

A legutóbbi, Academica Clinceni elleni 2–0-s vereség nem múlt el nyomtalanul, Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője hét helyen változtatott csapaton az előző fordulóhoz képest, csak Rachid Bouhenna, Bogdan Mitrea, Adnan Aganović és Fülöp István kapott helyet a kezdőben. Óvatosan kezdték a csapatok a mérkőzést, majd így is folytatták. Nem volt nagy iram az első félidőben, többnyire a mezőnyben zajlott a küzdelem. A hatékonyan védekező vendégek nem adtak lehetőséget a házigazdáknak a kibontakozásra, ellenben ők Fábio Fortes révén – igaz, lesről – betaláltak Jesús Fernández kapujába.
Szünet után megélénkült a játék, a sepsiszentgyörgyi együttes járt közelebb a gólhoz, Florin Ștefan közeli lövésével. A gólcsend az 58. percben tört meg, amikor a Kolozsvári CFR-től érkezett, alig 20 éves Claudiu Petrila a tizenhatos vonaláról egy pazar lövéssel – a kapufa segítségével – vezetést szerzett a piros-fehéreknek (1–0). Az öröm nem tartott sokáig, alig három perc múlva David Mayoral egy szintén látványos lövéssel egyenlített (1–1).

A gólváltás után ismét leült a játék, a támadásokból hiányzott az átütő erő, a felek a mezőnyben elpasszolgattak, beérték a döntetlennel. A Sepsi OSK jelenleg tizenhat ponttal a negyedik a tabellán, a 11 pontos Hermanstadt a tizenegyedik.
– Szerény első félidőt játszottunk. Igaz, egy nagyon jól szervezett védelemmel találtuk szembe magunkat, de nem mozogtunk eleget, a magas labdákkal hiába próbálkoztunk. Változtattunk a második félidőre, sikerült is betalálni, de nem sokáig örülhettünk. Minden meccs egy teszt számunkra, de többet kell nyújtsunk, ha ennél többet akarunk elérni. Végső soron szereztünk egy pontot, minden pont számít a rangsorban, de úgy érzem, ennél jóval többre vagyunk képesek – nyilatkozta meccs után Leo Grozavu.

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 10. forduló: Sepsi OSK–FC Hermannstadt 1–1 (0–0). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova).
Sepsi OSK: Fernández – Dimitrov, Bouhenna, B. Mitrea, Ștefan – Aganovic (Nouvier, 46.), Fofana (Vașvari, 75.), Fülöp I. – V. Mitrea (Achahbar, 10.), Safranko (Fülöp L., 75.), Petrila (Ștefănescu, 66.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Hermannstadt: Figueiredo – Vodă (Bastos, 20.), Scarlatache, Stoica, Opruț – Dâlbea, Mustivar (Romário, 78.) – Addae (Alhassan, 46.), Mayoral, Jo Santos – Fortes (Sîntean, 81). Vezetőedző: Ruben Albes. Gólszerzők: Petrila (58.), illetve Mayoral (61.). Sárga lap: Dimitrov (25.), Achahbar (47.), Ștefănescu (47.), Fofana (69.), B. Mitrea (85.), illetve Fortes (47.), Stoica (52.), Sîntean (88.), Mayoral (90.).

További eredmények: Astra Giurgiu–Academica Clinceni 0–2, Craiova–Chindia Târgoviște 0–1, FC Voluntari–Jászvásári Poli 4–0, FCSB–FC Botoșani 4–1. A FC Argeş – Kolozsvári CFR, Viitorul – Dinamo mérkőzések tegnapi lapzártánk után zárultak, ma 20.30-tól rendezik az Aradi UTA – Medgyesi Gázmetán összecsapást. A bajnokságban két hét szünet következik, a Sepsi OSK legközelebb a Chindia Târgoviște otthonában játszik.