Pavol Safranko gólja döntött

Pavol Safranko gólja döntött Sport

Fontos sikert ért el a Sepsi OSK vasárnap délben az idény meglepetéscsapata, az FC Hermannstadt medgyesi otthonában. A sepsiszentgyörgyiek Ciobotariu és Safranko góljaival megtörték az újonc tízmeccses veretlenségi sorozatát, és zsinórbeli harmadik győzelmükkel előléptek a táblázat 5 helyére.

Cristiano Bergodi végletekig kiélezett mérkőzésre számíthatott, hiszen ezt megelőzően a nagyszebeniek még nem találtak legyőzőre. A medgyesi találkozó zuhogó esőben kezdődött az előző esti CFR – Petrolul meccs következtében alaposan feltúrt pályán. Inkább csak kóstolgatták egymást a felek a mérkőzés első felében, a mienk nem tudtak rést találni a jól záró nagyszebeni védelmen. A 37. percben Paraschivnak köszönhetően megtört a gólcsend: a 23 éves támadó betört a tizenhatosra, és a védők asszisztálása közepette hatalmas gólt lőtt a bal felsőbe (1–0). A félidő végén Baba Alhassan lapos lövését vetődve hárította Niczuly Roland.

Szünet után Bergodi pályára küldte Mateit, Ștefănescut és Tudoriet, majd az 56. percben a magyar válogatott Varga Roland is bemutatkozhatott piros-fehér mezben. A cserék beváltották a hozzájuk fűzött reményeket, veszélyesebb lett az OSK játéka. Az 58. percben Varga szabadrúgását kiütötte Vlad Mutiu, a kipattanóra érkező Aganovic nem találta el az üres kaput, majd Matei lövését is védeni tudta a hazai hálóőr.

Az utolsó negyedórában teljesen beszorította ellenfelét az OSK, és ennek meg is lett az eredménye. Előbb egy szöglet utáni kavarodásban Denis Ciobotariu kiegyenlített, majd a csereként beállt Pavol Safranko első labdaérintéséből győztes gólt fejelt. Így a Sepsi OSK győzelemnek örülhetett a végén, míg a Hermannstadt a szezon során először maradt pont nélkül.

„Gratulálok a fiúknak, remekül alkalmazkodtak a gyalázatos gyepszőnyeghez. Az első félidőben a játékunkból hiányzott a döntő passz, aztán gólt kaptunk. Gyorsan változtattunk a taktikán, a cserék jól szálltak be a meccsbe. Azt hiszem, ez döntött a javunkra, a hosszú kispadunk, a nagyon jó játékoskeretünk. Mindig mondom a fiúknak, álljanak készen, manapság öt cserével a fél csapatot lecseréled. Nehéz sorozat vár ránk, a Farul, a CFR, az FCSB, Craiova és Argeș ellen, ezért is fontos, hogy ma nyertünk, megérdemeltük a győzelmet” – értékelt a meccs után Cristiano Bergodi vezetőedző.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 12. forduló: FC Hermannstadt–Sepsi OSK 1–2 (1–0). Medgyes, Gaz Metan-stadion. Vezette: Radu Petrescu.

Hermannstadt: Muțiu – Butean, Bejan, Stoica, Opruț – Mino, Biceanu (Răuță, 72.) – Balaure (Buhăcianu, 85.), Alhassan (Petrescu, 72.), Oroian (Popescu, 72.) – Paraschiv (Babic, 85.). Edző: Marius Măldărășanu. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu – Rodriguez (Matei, 46.), Păun, Aganovic (Safranko, 85.) – Golofca (Ștefănescu, 46.), Rondon (Tudorie, 46.), Gheorghe (Varga, 56.). Edző: Cristiano Bergodi.

Gólszerzők: Paraschiv (37.), ill. D. Ciobotariu (75.), Safranko (88.)

Fotó: Sepsi OSK/Máté Bence