Oda a Sepsi OSK veretlensége

Oda a Sepsi OSK veretlensége Sport

Hazai pályán szenvedte el a bajnoki idény első vereségét a Sepsi OSK, a sepsiszentgyörgyi csapat a Szuperliga 7. fordulójában hazai pályán 2–1-re kikapott a fővárosi Rapidtól. A három pont sorsa már az első félidőben eldőlt, a szünet után már csak játszadozást láthattunk.

A piros-fehérek kezdőcsapatába visszakerült a sérülése miatt több mérkőzést kihagyó Marius Ștefănescu, és Niczuly Roland viselte a csapatkapitányi karszalagot, miután Bogdan Mitrea az Universitatea Craiova kedvéért elhagyta a háromszékieket. A nagy visszatérő, az egy év pretoriai kitérő után újra piros-fehér mezt öltő közönségkedvenc Pavol Safranko azonban még nem játszott.

A szurkolótáborok erőfitogtatása után szentgyörgyi fölénnyel indult a mérkőzés, Moldovan Bărbuț lövésénél és Rondon fejesénél is közbe kellett avatkozzon, majd hosszú percekig állt a játék VAR-elemzés miatt, amely szabálytalannak ítélte Sefer és Ciobatariu összerúgását, a befújt büntetőt Mario Rondón értékesítette (1–0). Nem sokáig örülhetett az előnynek a szentgyörgyi gárda, a 27. percben Niczuly középre öklözött egy megpattanó labdát, épp Sefer fejére, aki köszönte szépen és az üres kapuba bólintott (1–1). Még hátra volt a feketeleves, a Mitrea helyett játszó Ciobotariu labdavesztését követően Ioniță elé került a labda, aki 20 méterről a jobb felső sarokba csavarta azt (2–1).

A második játékrészben teljesen hiábavalóan próbálkozott az egyenlítéssel a Sepsi OSK, a meddő mezőnyfölény nem eredményezett valódi gólszerzési lehetőséget, maradt az 1–2. Elvesztette veretlenségét a Szuperligában Sepsi OSK, amely legközelebb kedden 19.15-től a FC U Craiova vendégeként javíthat.

– Nem róhatok fel semmit a fiúknak, hiszen jó meccset hoztunk, jól játszottunk, ezért is frusztrál a vereség. Az első félidőben irányítottuk a játékot, a szünetet követően is főleg az ő térfelükön fociztunk, míg az ellenfél ellentámadásra rendezkedett be. Nem gond, ha folyamatosan építkeznünk kell, ha mi irányítjuk a meccset. Ma is csak mi fociztunk, azonban két gólt kaptunk, Ioniță találata nagyon szép volt. Nem haragszom Niczulyra, mi nem hibáztatunk egyéneket, mert bármikor megtörténhet. Elégedett vagyok, jól játszottunk, mint mindig, legközelebb több szerencsénk lesz – nyilatkozta a meccs utáni értékelőjében az OSK-t irányító Cristiano Bergodi.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 7. forduló: Sepsi OSK–Bukaresti Rapid 1–2 (1–2). Sepsi Aréna, vezette: Andrei Chivulete (Bukarest). Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Ciobotariu, Ispas – Aganovic, Rodriguez, Ștefănescu (Matei, 46.) – Bărbuț (Golofca, 68.), Rondon (Tudorie, 68.), Gheorghe (Achahbar, 72.). Edző: Cristiano Bergodi. Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, Grigore, Morais – Kait (Crepulja, 61.), Albu, Ioniță (Papeau, 61.) – Sefer (Pănoiu, 77.), Dugandzic, Costache (Mățan, 61.). Edző: Adrian Mutu.

Gólszerzők: Mario Rondon (21. – büntetőből), illetve Antonio Sefer (27.), Alex Ioniță (45+3.).

További eredmények: FC Voluntari – Kolozsvári U 0–0, Aradi UTA – FC U Craiova 2–1, Petrolul Ploiești – CS Mioveni 0–0, FC Argeș – Chindia Târgoviște 2–1. Ma 21 órától Universitatea Craiova – FC Botoșani.