Nyolcadik a Sepsi OSK

Az Astra FCSB felett aratott 2–1-es győzelmével zárult az I. liga 4. fordulója, a fővárosi alakulat sorozatban negyedik tétmérkőzése óta nyeretlen: az Alaskert elleni Európa Liga-selejtező fiaskó után a bajnokságban is egy döntetlent és zsinórban két vereséget jegyzett a Becali-gárda.

A címvédő CFR simán nyert Ploiești-en a Chindia Târgoviște vendégeként, és ezzel beérte a táblázatban a listavezető FC Viitorult, amely mint ismeretes Sepsiszentgyörgyön ikszelt. A Sepsi OSK-nak ez volt az idénybeli negyedik döntetlenje.

A 4. forduló összes eredménye: Dinamo–Clinceni 4–2, Botoşani–Medgyes 1–1, Chindia–Kolozsvári CFR 1–4, Hermannstadt–Krajova 2–1, Sepsi OSK–Viitorul 2–2, Voluntari–Jászvásár 0–0, Astra Giurgiu–FCSB 2–1.

Az 5. forduló műsora: pénteken 18 órától Clinceni–Chindia, 21 órától Jászvásár–Dinamo; szombaton 18 órától Medgyes–Astra, 21 órától Kolozsvár–Hermannstadt; vasárnap 18 órától Krajova–Sepsi OSK, 21 órától FCSB–Voluntari; hétfőn 21 órától Viitorul–Botoşani.

A Hivatásos Labdarúgó-liga (LPF) közzétette a negyedik forduló csapatát, a megfigyelők pontozásai alapján. A legjobbak közé ezúttal nem került be senki a Sepsi OSK csapatából.

Răzvan Pleşca (Medgyes) – Mihai Ionuţ Butean (CFR), Marius Constantin (Gaz Metan), Ousmane Viera (FC Hermannstadt) – Petrişor Petrescu (FC Hermannstadt), Andrei Ciobanu (Viitorul), Adrian Păun (CFR), Valentin Gheorghe (Astra) – Ciprian Deac (CFR), Daniel Popa (Dinamo), Denis Alibec (Astra). A forduló edzője a 39 éves Dan Alexa (Astra), valószínűleg az FCSB elleni 2–1-es győzelemnek köszönhetően.

1. Viitorul 4      3      1      0      11–4        10
  2. CFR 4 3      1      0      10–3        10
  3. Krajova 4      3      0      1      7–4  9
  4. Botoşani 4 2      2      0      9–4  8
  5. Jászvásár 4 2      2      0      4–1  8
  6. Astra 4      2      1      1      6–5  7
  7. Medgyes 4 1      3      0      6–4  6
  8. Sepsi OSK 4      0      4      0      3–3  4