Nyert helyzetből döntetlen

Nyert helyzetből döntetlen Sport

Fordulatos mérkőzésen ikszelt le a sereghajtó Jászvásári Poli csapatával a koronavírus által megtépázott Sepsi OSK, amely improvizált kerettel úgy játszott 3–3-as döntetlent, hogy 3–1-re vezetett a 22. forduló pénteki nyitómeccsén. Nincs megállás, szombaton a Dinamo otthonában mérkőzik a szentgyörgyi gárda.

Kritikus periódust él át a Sepsi OSK labdarúgócsapata, miután játékoskeretét alaposan megtépázta a koronavírus-járvány. Az FC Argeș elleni keddi, elhalasztott mérkőzés után pénteken már kötelezően pályára kellett lépjenek a piros-fehérek, több játékos vissza is tért a kezdőbe, de a kéthetes karantén után erőnlétileg nem várhatta a maximumot tőlük Leo Grozavu vezetőedző, aki többhetes kihagyás után ült le ismét a kispadra.

A vendég jászvásáriak rögtön góllal kezdtek, a 2. percben Deyver Vega távoli bombája védhetetlennek bizonyult (0–1). A korai hidegzuhany után gyorsan magára talált a Sepsi OSK, mezőnyfölénye hamar góllá érett, sőt, rögtön ezt követően fordítani is tudott. A 17. percben Fülöp Loránd értékesített egy jogosan megítélt büntetőt (1–1), majd alig egy perc múlva Pavol Safranko közelről bólintott a hálóba, megszerezve hatodik gólját az idényben (2–1). Nem érte be ennyivel a sepsiszentgyörgyi csapat, hanem szünet előtt harmadik helyzetét is gólra váltotta, Anass Achahbar indítása után az előző gólt előkészítő Golofca is betalált, látványos lövése a keresztlécről vágódott a kapuba (3–1).

Ekkor még úgy tűnt, nem lehet gond, viszont a hajrában Calcan szépített, majd a hosszabbítás utolsó pillanatában az argentin Pablo Gaitan kiegyenlített (3–3). Csakúgy, mint a Voluntari ellen (2–2), ezúttal is bosszantó döntetlen lett a vége. Ennek ellenére az OSK őrzi a negyedik helyét a rangsorban, még úgy is, hogy egy meccsel kevesebbet játszott.

„Természetesen csalódáskeltő, amikor 3–1-re vezetsz, majd a második félidőben nem tudod ugyanazt a szintet hozni. Nincs értelme magyarázkodni, de ez a második meccs, hogy két gólt kapunk szünet után, az egyiket ráadásul a hosszabbítás utolsó pillanatában, 20 másodperccel a lefújás előtt, nem szabadna ilyen megtörténjen. Mindannyian tudjuk, milyen nehéz helyzetben vagyunk, ez van, tovább kell lépni, ki kell lábaljunk ebből. Nehéz hónap van mögöttünk, és a február is hasonlóan nehéz lesz. Elveszítettünk nem 2, hanem 4 pontot hazai pályán két olyan csapat ellen, amely a ranglista alsó felében áll. Hamarosan visszatér még néhány játékos, viszont ezen a mérkőzésen is látszott, hogy a fizikai állapotuk két hét karantén után jóval elmaradt a megszokottól, időbe fog telni, amíg mindenki visszanyeri a formáját” – nyilatkozta Leo Grozavu vezetőedző.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 22. forduló: Sepsi OSK–Jászvásári Poli 3–3 (3–1). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: George Cătălin Găman (Craiova).

Sepsi OSK: Fejér – Deligiannidisz, Bouhenna, Ninaj, Ștefănescu – Fülöp L., González, Achahbar (Nouvier, 71.) – Petrila (Tamás, 46.), Safranko, Golofca (Dumiter, 75.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Jászvásár: Brînză – Bușu, Mihalache, R. Popa, Onea – Passaglia, Gaitán, Moisă (Vanzo, 1. és Zajmovic 64.) – Flores (Bakszevanosz, 65.), Vega, Popadiuc (Calcan, 73.). Vezetőedző: Adrian Kerezsy. Gólszerzők: Fülöp L. (17. – tizenegyesből), Safranko (18.), Golofca (42.), illetve Vega (2.), Calcan (77.), Gaitán (90+4.). Sárga lap: Šafranko (62.), González (76.), Ștefănescu (89.), Fejér (90+1.), illetve Onea (16.), Passaglia (25.), Bușu (87.), Vega (89.).