Nincs már veretlen csapat

Nincs már veretlen csapat Sport

Nincs már hibátlan csapat a női kosárlabda-bajnokságban, miután szombaton este a Sepsi–SIC magabiztosan rászámolt a listavezető Aradi FCC-re, megszakítva ezzel a Maros-partiak kilenc meccs óta tartó győzelmi sorozatát. A KSE pénteken idegenben veszítette el a vásárhelyiek csatáját.

Újra nézők előtt játszhatott a Sepsi–SIC a női kosárlabda-élvonal 10. fordulójában, a Sepsi Aréna lelkes közönsége nagyarányú hazai győzelemnek örülhetett. A mérkőzés elején felváltva estek a kosarak, a hazaiak a jól triplázó Pasic és Podar vezetésével hatpontos előnnyel zárták az első negyedet (18–12). A második szakaszt 7–0-s hajrával indították a megtáltosodott aradiak, és ismét átvették a vezetést (18–19), viszont előnyük nem sokáig tartott, mivel Podar értékesítette büntetődobásait, majd a remek formában játszó csapatkapitány, Jovana Pasic két távolija is beakadt a gyűrűbe. Ezt követően Orbán, Ghizilă és Fraser is eredményes volt, így kétszámjegyűvé vált a címvédő előnye (39–25).

Innen a sepsiszentgyörgyi együttes tovább menetelt, és a harmadik negyed végére 60–36-ra növelte előnyét. A záró felvonás is a korábbiakhoz hasonlóan alakult, Wallace, Ghizilă és Podar szórták a triplákat, míg a vendégek beletörődtek az elkerülhetetlenbe, a Sepsi–SIC magabiztosan, 76–44-re nyert. A háromszékiekre szerdán már sokkal nehezebb feladat vár, az Európa-kupa rájátszásának első mérkőzésén a török Orman Genclik együttesét fogadják a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 10. forduló: Sepsi–SIC – Aradi FCC Baschet 76–44 (18–12, 21–13, 21–11, 16–8). Sepsi-SIC: Fraser 20, Pasic 17/9, Ghizilă 11/9, Wallace 11/3, Orbán 4. Cserék: Podar 13/9, Cătinean, Croitoru, Botos, Nemes. Edző: Zoran Mikes. Arad: Hadzovic 12, Ghiță 10, Keys 8, Vitulova 4, Manea 4. Cserék: Akathiotou 8, Mîrne-Nagy, Vati. Edző: Jose Miguel Araujo Peres.

Debreczi Iringó hárompontosa vezette fel a vásárhelyiek összecsapását, majd váltott vezetéssel haladtak a csapatok, kiegyensúlyozott küzdelem folyt a pályán. A távolról pontosan célzó marosiak egy 8–0-s sorozattal megléptek (21–13), de a KSE sem hagyta magát lerázni, 24–20-ra zárkózott fel az első szakasz végére. A második negyed elején Corda és Debreczi kosaraival előnybe is került (24–25), így a hazai csapatnak időt kellett kérnie.

A folytatásban akadozott a kézdiek játéka, a palánk alatt sokat hibáztak a kék-fehérek, míg a másik oldalon szédületes tempóban szórták a triplákat, így csakhamar kétszámjegyűvé nőtt a különbség a csapatok között. A 42–29-ről induló harmadik szakaszban tovább növelte előnyét a marosvásárhelyi együttes (70–41). A záró szakasz első kosarai a vendég oldalról érkeztek – Bara-Németh Beáta és Tuchilus Kriszta jóvoltából –, de ekkorra már eldőlt a meccs, a Sirius végül 35 pontos diadalt aratott.

Marosvásárhelyi Sirius – Kézdivásárhelyi SE 89–54 (23–20, 18–9, 28–12, 19–13). Sirius: Lipovan 4, Sherrill 22/3, Chis 8/6, Sólyom 10/6, Griffin 8. Cserék: Czimbalmos 2, Feises 7/3, Anca 2, Badi 6/6, Moga, Allen 11, Mircea 9. Edző: Carmin Artemie Popa. KSE: Coleman 14, Debreczi 10/3, Corda 13/3, Kozman 3, Lewis 2. Cserék: Taylor 1, Lénárt, Nagy, Tuchilus 9/3, Bara-Németh 2. Edző: Ljubomir Kolarevic és Farkas Alpár.