Nem tudták megfordítani

Nem tudták megfordítani Sport

Fordulatos mérkőzésen közel állt hozzá, de mégsem tudta megfordítani a párharc állását a KSE Marosvásárhelyen, így alulmaradt a Siriusszal szembeni két nyertes mérkőzésig tartó helyosztón. A folytatásban a 7. helyért játszanak a mieink Kolozsvár ellen.

Jól kezdte a marosvásárhelyi találkozót a KSE, Welch Coleman, illetve Corda pontjaival vezetett is, azonban a Sirius egy 7–0-s sorozattal ellépett (11–6). A KSE nem hagyta magát, felzárkózott egy pontra (13–12), ám a hazaiak Ljubinec jóvoltából növelni tudták előnyüket az első negyed végére (16–12). A második szakaszban a kézdiek egy 8–0-s rohammal előbb ledolgozták hátrányukat (21–20), majd Lewis és Taylor pontjaival a vezetést is átvették (26–30). Nem tudott jól sáfárkodni ezzel az előnnyel a kék-fehér mezes alakulat, a Sirius fordított, és a harmadik játékrész végére hétpontos előnyt dolgozott ki (48–41).

A KSE nagyot küzdött a záró negyedben, Debreczi és Welch Coleman pontjaival 48-nál és 51-nél is kiegyenlített, azonban ennél többre nem futotta erejéből, végig ott loholt az ellenfél nyomában, de fordítani nem tudott. Végeredmény: Sirius – KSE 65–59 (16–12, 10–18, 22–11, 17–18). A Sirius 2–0-ra nyerte a párharcot.

Sirius: Czimbalmos, Ljubinec 19, Lipovan 17/6, Sherrill 14, Chiș 6. Cserék: Cortez 9, Sólyom. KSE: Welch Coleman 23/3, Debreczi 5/3, Corda 11/3, Bara-Németh, Lewis 8. Cserék: Taylor 9, Kozman 3/3, Tuchiluș.