Nem tudott nyerni a Sepsi OSK

Nem tudott nyerni a Sepsi OSK Sport

Nem hozott szerencsét a Sepsi OSK-nak az Anghel Iordănescu Stadion új gyepszőnyege, a sepsiszentgyörgyiek hiába uralták a mérkőzést, a kapuba nem sikerült betalálniuk, így gól nélküli döntetlent értek el a Szuperliga 5. játéknapján – zsinórban másodszor. A továbbra is veretlen OSK negyedszer ikszelt le az aktuális bajnoki idényben.

Az eredetileg vasárnap délre beütemezett bajnokit a Sepsi OSK európai kupabúcsúja miatt végül hétfő délután játszották le. Mint ismert, egyedül a Sepsi OSK búcsúzott az Európa-konferencialiga 3. selejtezőkörében érdekelt négy romániai csapat közül, ám Cristiano Bergodi vezetőedző szerint a svéd Djurgarden személyében ők kapták a legnehezebb ellenfelet is. Az olasz szakember nem csalódott a konferencialigabeli búcsú miatt, szerinte a párharc megerősítette a csapategységet, és az sem elhanyagolható tényező, hogy a szentgyörgyi klub 550 ezer eurót kap az UEFA-tól a szereplése után.

A 10. perc meghozhatta volna a vezető gólt a lendületesen kezdő Sepsi OSK-nak, ekkor Golofca lapos lövését blokkolták a védők, a kipattanót Aganovic ívelte középre, ahonnan Tudorie fejelt kapura, a hazaiak kapusa pedig csak némi izgalmak árán tudta megfogni a labdát a gólvonalon. A mezőnyfölényben futballozó háromszéki együttes sorra dolgozta – és hagyta – ki a helyzeteit, Aganovic 15 méteres, lapos kapáslövését vetődve hárította Popa, de Bărbuț fejese sem okozott gondot neki. A horvát középpályás a 38. percben is közel állt a gólhoz, azonban közeli kapáslövését Popa lábbal védte, majd a Mitreáról visszapattanó labdát a gólvonalon csípte el. A másik oldalon Nemec próbálkozott, azonban Niczuly gond nélkül tette a dolgát.

A meccs legnagyobb helyzete az 56. percben maradt ki, amikor Niczuly a kapujától messze kifutva próbált tisztázni Florea elől, ám Costinnak rúgta a labdát, aki 40 méterről a felső lécet találta el. A folytatásban fokozta a nyomást a székelyföldi gárda, de továbbra is szervezett hazai csapattal találta szemben magát, és bár több lehetőségük is lett volna kiharcolni a győzelmet, döntetlen lett a vége. Ez volt a két csapat közti hatodik pontosztozkodás, korábban hét alkalommal győzött a Voluntari, háromszor pedig az OSK. Újabb kiszállásra készülhet a Bergodi-legénység, jövő hétfőn az újoncként még nyeretlen Kolozsvári U otthonába látogat.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 5. forduló: Voluntari–Sepsi OSK 0–0. Voluntari, Anghel Iordănescu Stadion, 1000 néző. Vezette: Horațiu Feșnic.

FC Voluntari: M. Popa – Ricardinho, Matricardi, Armas, Aliji (Vlad, 68.) – Droppa (Achim, 82.), Helder Tavares (Fülöp L., 66.) – Costin (Meleke, 58.), Florea, Marcelo Lopes – A. Nemec (Voican, 82.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu. Sepsi OSK: Niczuly – D. Ciobotariu (Dimitrov, 75.), Ninaj, Mitrea, Ispas – Jonathan Rodríguez, Păun – Golofca (I. Gheorghe, 58.), Matei (Bărbuț, 18.), Aganovic (Rondón, 58.) – Tudorie. Vezetőedző: Cristiano Bergodi.