Nem ment a játék

Nem ment a játék Sport

Vereséggel kezdte a női kosárlabda Európa-kupa 2021–2022. évi idényét a Sepsi-SIC, 22 pontos vereséget szenvedett az ukrán BC Prometey otthonában.

Hullámzó teljesítményt nyújtott ukrajnai kiszállásán a Sepsi-SIC, a zöld-fehérek beragadtak a rajtnál, az ellenfél már 5–0-ra is vezetett, mire a mieink megszerezték első pontjukat büntetőből. A folytatás is az ukránok szája íze szerint alakult, akik 13–1-re elléptek. Marina Bas távolija jókor ért célba, azonban továbbra is sokat hibáztak a mieink, rendre kimaradtak a lehetőségek. Hat percnyi játék után a házigazdák előnye 12 pontra nőtt (17–5), innen kezdett hajrázni a szentgyörgyi együttes, és sikerült is a negyed végére 19–15-re kozmetikázni az állást.

A második negyed elején ismét kétszámjegyűvé növelte előnyét a Prometey, a háromszékiek képtelenek voltak megtörni az ellenfél dominanciáját, 10–12 pont körül állandósult a differencia. A 48–38-ról induló harmadik szakaszban igyekezett zárkózni a továbbra is sok hibával játszó Sepsi-SIC, de hosszú percekig nem találtak kosárba, a hazaiak pedig egyre jobban elszakadtak (67–52). Az utolsó tíz percben sem tudott közelebb férkőzni a Sepsi-SIC, egyre nyílt az olló, a remekül triplázó ukránok 86–64 arányban simán megnyerték az összecsapást.

A Sepsi-SIC október 21-én, csütörtökön 19 órától azt a török Elazig Il Ozel Idare csapatát látja vendégül a Sepsi Arénában, amely 74–67 (28–23, 12–14, 19–11, 15–19) arányú vereséget mért az UNI Győrre a csoport másik mérkőzésén.

Női kosárlabda Európa-kupa, alapszakasz, B-csoport, 1. forduló: BC Prometey – Sepsi-SIC 86–64 (19–15, 29–23, 19–14, 19–12). Prometey: Dubrovina 16/6, Atkins 26/18, Datsko, Yurkevichus 6, Holmes 8/6, Musiienko 6/6, Liubinets 10, Dubrovska, Ignatchenko, Babic 14/3. Edző: Viktoriia Bolshakova. Sepsi-SIC: Pašić, Wallace 14/6, Miljković 5, Baș 12/6, Fraser 24/3, Ghizilă 4, Orbán 2, Cătinean, Neagu, Croitoru, Podar 3/3. Edző: Zoran Mikes.