Nem megy idegenben a játék

Nem megy idegenben a játék Sport

Idénybeli negyedik vereségét könyvelte el a KSE labdarúgócsapata szombaton Lieşti-en, a III. liga 10. fordulójában. A több mint egy félidőt emberhátrányban játszó kék-fehérek nem tudtak felülkerekedni ellenfelükön, amely minden tévedésüket góllal taksálta, így visszacsúsztak a hetedik helyre.

Gazda Józsefék taktikát váltottak a lieşti kiszállásra, 4–2–3–1 felállásban vállalták a játékot. A találkozót mindkét fél óvatosan kezdte, az első ígéretes lehetőségre a 22. percig kellett várni, amikor Marius Ştefănescu hagyta le védőit, azonban ahelyett, hogy kilőtte volna a hosszú sarkat, a hátulról érkező Dushkajnak gurította a labdát, akinek lövése kipattant az egyik védőről. Jobbára a két tizenhatos között zajlott a játék, amikor a 40. percben szabadrúgáshoz jutott a KSE. Eközben egy felek közti lökdösődés eldurvult, Bagoly sárgalapot, Kurtuly viszont pirosat kapott, miután megütötte az őt provokáló egyik ellenfelet. A megfogyatkozott KSE ezt követően Gazda szabadrúgása révén veszélyeztetett, amelyet az utolsó emberük kifejelte a gólvonalról, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak szünetre.

A második játékrész eleje hasonlóan az első félidőben látottakhoz, jobbára a mezőnyben zajlott, amikor a 60. percben egy beadást követően előnyhöz jutottak a hazaiak. Ştefănescu tíz perc múlva ugyan kiegyenlített, de lesre hivatkozva nem érvényesítették találatát. Kanyó Szilárd távoli lövésekkel próbálkozott, eredménytelenül. A végjátékban Manea adta meg a kegyelemdöfést a kézdieknek, végeredmény: Sporting Lieşti – KSE 2–0 (Daniel Munchiu 60., Marius Manea 88.).

A KSE kerete a mérkőzésen: Bunduc – Esztolyka (Ghinea, 55.), Stanciu, Păun, Gajdó T. (Vlădulescu, 82.), Gazda, Kurtuly, Ştefănescu, Gáll (Veress, 65.), Bagoly (Kanyó, 55.), Dushkaj.

– Ismét egy olyan meccset veszítettünk el, ami a kezünkben volt, a 40. percig az ellenfélnek kapura lövése sem volt. Sajnos emberhátrányban már nem tudtuk állni a sarat, ez a harmadik ilyen jellegű vereségünk. Gyorsan össze kell szednünk magunkat, mert nehéz mérkőzések várnak ránk, szombaton jön az Oţelul, és hazai pályán kötelező a jó eredmény, majd utána Miroslavára látogatunk – részletezte Gazda József edzőjátékos.

További eredmények: Paşcani–Foksány 0–2, Rm. Sărat – Metalul Buzău 0–2, Miroslava–Suceava 4–0, Darabani–Fălticeni 2–3, Ceahlăul–Botoşani II. 2–1, Gloria Buzău–Rădăuţi 2–0, Oţelul–Románvásár 2–0.