Nem fukarkodtak a gólokkal

Nem fukarkodtak a gólokkal Sport

A nagy játékkedvvel futballozó KSE kategorikus, négygólos sikerrel örvendeztette meg szurkolótáborát szombaton, 4–0-ra legyőzve az újonc Șomuz Fălticenit a labdarúgó III. liga 4. játéknapján a Sinkovits Stadionban. Veress Botond és Marius Ştefănescu is duplázott a találkozón, viszont az összes pályára lépett labdarúgó játékával és mentalitásával elégedett volt Gazda József edzőjátékos.

Nagyszerűen kezdődött a KSE számára a mérkőzés, ugyanis már a 18. percben megszerezte a vezetést: Veress Botond kapott remek labdát Ştefănescutól,és közelről a kapuba passzolt (1–0). Röviddel ezután ismét ez a két játékos került előtérbe, ezúttal Veress volt az előkészítő, akinek lövését még hárítani tudta a vendégkapus, a kipattanót viszont Ştefănescu védhetetlenül továbbította a hálóba (2–0). Alig két perc után már duplázott a KSE 19-ese, ezúttal Gazda passzát értékesítette (3–0).

A második félidőben ugyanaz történt, mint az elsőben, a kézdiek uralták a játékot, a 62. percben pedig tovább növelték előnyüket: Gajdó Gotthárd jobboldali beadásából Veress másodszor is eredményes volt (4–0). Lefújásig még számtalan ziccert és egy büntetőt is kihagyott a hazai csapat, de ez a lényegen nem változtat: tetszetős játékkal megérdemelt győzelmet értek el.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 4. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Șomuz Fălticeni 4–0 (3–0).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 300 néző. Vezette: Dumitru Robert Mormeci (Brassó). Gólszerzők: Veress (18., 62.), Ştefănescu (30., 32.). KSE: Bunduc – Ștefănescu, Stanciu (Dushkaj, 67.), Gazda, Păun, Bukur (Ghinea, 73.), Bagoly, Gajdó T. (Tompa, 65.), Gajdó G., Veress, Kanyó (Vârtosu, 51.). Edző: Polgár László. Fălticeni: Pascal – Arăpașu, Dohotaru, Kuruc, Baltariu, Popovici (Podgorodetchi, 53.), Nechitoaia, Zamă (Rată, 71.), Julei (Mircescu, 77.), Melinte (Șandru, 59.), Scutariu. Edző: Dan Dăscălescu. Sárga lap: Bagoly (35.), illetve Melinte (35.), Pascal (80.), Arăpașu (86.), Podgorodetchi (87.).

– Négygólos győzelem, de nagyobb is lehetett volna a különbség, ha nem hagyjuk ki a helyzeteket. Jól védett a kapusuk, a végére a nehéz pálya rányomta bélyegét a játékra, és a biztos vezetés tudatában kissé elkényelmesedtünk. Mindazonáltal, gratulálok a csapatnak, mert esélyt nem adott az ellenfélnek, és aminek a legjobban örülök, hogy harmadik meccsünkön nem kaptunk gólt. Tavaly támadásban voltunk a harmadik legjobbak a csoportban, idén a védekezésünk is feljavult. Nehéz kiszállás következik Foksányban, de mindent megteszünk a jó eredményért. Igyekszem a földön tartani a fiúkat, komoly hozzáállással, keményen készülnek, és megértették, hogy összetartók kell legyünk, és akkor teljesíthetjük a célkitűzést, az első hatba kerülést – nyilatkozta Gazda József edzőjátékos.

További eredmények: Rm. Sărat–Suceava 1–1, Roman–Foksány 0–1, Paşcani–Darabani 2–1, Metalul Buzău–Botoşani II 2–1, Lieşti–Radóc 0–2, Miroslava–Ceahlăul 1–0, Oţelul–Gloria Buzău 0–0.