Nehéz helyzetben a válogatottak

Nehéz helyzetben a válogatottak Sport

A magyar női kézilabda-válogatott 25–24-re kikapott kedden Montenegró csapatától a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, a csoportkör harmadik fordulójában, Kumamotóban. Ugyanakkor Románia válogatottja nyögvenyelősen 22–20-ra legyőzte Kazahsztán csapatát.

Tomori Zsuzsanna a támadásbeli hiányosságokban látta a Montenegró elleni vereség okát, amelyek mellett Kim Rasmussen sem ment el szó nélkül, igaz, a szövetségi kapitány büszkeségének is hangot adott, annak ellenére, hogy nehéz helyzetbe került a válogatott.

A magyar válogatott veresége azt jelenti, hogy a hátralévő két csoportmeccsen, ma Szenegál és pénteken Románia ellen, nem igazán fér bele újabb botlás. A középdöntőbe az első három helyezett kerül, és a papírforma, illetve a csoport jelenlegi állása szerint a románok elleni meccsen dől el, hogy a továbbjutás sikerül-e a magyaroknak.

A románok 22-20-ra legyőzték ugyan Kazahsztánt, de a második félidőben csupán nyolc gólt dobtak a csoport leggyengébb csapata ellen.

C csoport: Románia–Kazahsztán 22–20 (14–11), Spanyolország–Szenegál 29–20 (14–13), Montenegró–Magyarország 25–24 (13–12). Az állás: 1. Spanyolország 6 pont (89–61), 2. Montenegró 6 (84–70), 3. Románia 4, 4. Magyarország 2, 5. Szenegál 0 (69-87), 6. Kazahsztán 0 (56-91).