Négyet vágott a KSE

Négyet vágott a KSE Sport

Marius Ştefănescu mesterhármasának és a precíz taktikai utasításoknak köszönhetően lehengerlő győzelmet aratott a KSE labdarúgócsapata az esélyesebbnek tartott, nagynevű Foresta Suceava felett szombaton, a III. liga 6. fordulójában. A kék-fehérek számára két idegenbeli meccs következik Románvásár, illetve Râmnicu Sărat otthonában.

A francia Selim Benachour irányította vendégek kezdték határozottabban a mérkőzést, azonban távoli lövéseikkel nem tudtak túljárni Bunduc kapus eszén. A házigazdák már a 8. percben vezetést szereztek Marius Ştefănescu precizitása révén, a KSE 19-ese 25 méterről lőtte ki az alsó sarkot (1–0). A kapott gól nem szegte kedvét a Forestának, mezőnyfölényüket a 32. percben váltották gólra, Artenie mattolta Bunducot (1–1). Pár perc múlva újra Ştefănescu villant, aki látványos egyéni akcióját koronázta meg újabb góllal (2–1).
Az 57. percben emberelőnybe került a KSE, miután Celeadric durvasága rögtön kispadra küldte Gállt, a szabálytalankodásért második sárgalapját is begyűjtötte a moldovai játékos. A megfogyatkozott vendégek nem adták fel, és Grumezescu révén közel álltak az egyenlítéshez, viszont Bunduc bravúrosan védett. A véghajrában aztán Ștefănescu megnyugtatta a kedélyeket, a mesterhármast elérő középpályás idénybeli hetedik gólját szerezte (3–1). Ezzel még nem volt vége, ugyanis a legvégén a Dushkaj elleni szabálytalankodás büntetőt ért, amelyet Kurtuly Róbert higgadtan értékesített, beállítva a 4–1-es végeredményt.
„Nem lehet mindig szép focit játszani, ezen a meccsen az eredmény számított, így is készítettük elő a játékot egy nagyon jó kaliberű csapat ellen. Nem akartuk végig nyomás alatt tartani a védelmüket, mert így a gyors embereinknek több szabad terület jutott. Tudtuk, hogy a védőik nem elég gyorsak, ezért is hagytunk a támadóinknak nagyobb területet még akkor is, amikor tíz ember ellen játszottunk. Amit elterveztünk, azt meg is valósítottuk egy olyan együttessel szemben, amelynek francia edzője és francia játékosai vannak” – mondta a mérkőzés után Gazda József.
Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 6. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Foresta Suceava 4–1 (2–1). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 150 néző. Vezette: Valentin Naidin (Turnu Măgurele). KSE: Bunduc – Gajdó T., Kurtuly, Păun, Bagoly (Dushkaj, 71.), Gáll (Kanyó, 61.), Gazda, Ștefănescu, Bukur, Gajdó G. (Tompa, 86.), Veress (Esztolyka, 71.). Edző: Polgár László. Suceava: Niga (Cotună, 61.) – Ionescu, Mateciuc, Seven, Nguyen (Grumezescu, 75.), Celeadric, Rigoni, Lungu, Bouadiila, Artenie (Beldiman, 89.), Onofraș. Edző: Selim Benachour. Gólszerzők: Ștefănescu (8., 39., 90+3.), Kurtuly (90+6. – tizenegyesből), illetve Artenie (32.). Sárga lap: Bagoly (14.), Kanyó (81.), Bukur (90+1.), Ștefănescu (90+3.), illetve Mateciuc (28.), Lungu (34.), Celeadric (52., 57.). Kiállítva: Celeadric (57.).
További eredmények: Râmnicu Sărat–Románvásár 6–1, Pașcani–Gloria Buzău 0–3, Metalul Buzău–Foksány 1–1, Sporting Liești–Șomuz Fălticeni 2–0, Galaci Oțelul–FC Botoșani II. 3–0, Sănătatea Darabani–Ceahlăul Piatra Neamț 0–2, Știința Miroslava–Radóci Bucovina 1–4.