Nagyváradon nagyot hajrázott a KSE

Nagyváradon nagyot hajrázott a KSE Sport

A Kézdivásárhelyi SE 81–53 arányban győzedelmeskedett a Nagyváradi Rookies vendégeként szerdán este, a női kosárlabda Nemzeti Liga Nyugati csoportjának 9. fordulójából előrehozott meccsen. A kék-fehérek legközelebb vasárnap 18 órától lépnek pályára, amikor az Aradi FCC-t fogadják.

A várakozásnak megfelelően érvényesítette a papírformát a KSE a sereghajtó otthonában, bár némi izgalmak árán. Farkas Alpár tanítványai 23–16-ra nyerték az első tíz percet, majd egy gyengébb második negyedet követően (35–37) a harmadik szakaszban lehetőséget adtak a hazaiaknak a fordításra (45–40). Innen álltak fel a céhes városiak, és a dupla-duplázó Mobley vezetésével leseperték ellenfelüket a pályáról. Negyedik győzelmével a KSE élre ugrott a csoportban, eggyel többet játszott, mint a hibátlan Szatmárnémeti.

Kayla Mobley negyedszer ért el dupla dupla teljesítményt a bajnokságban, 23 ponttal és 15 lepattanóval vette ki részét a sikerből, de Vega, Holinka-Miklós és Dănălache is 10 pont fölé jutott.

Nagyváradi Rookies–Kézdivásárhelyi SE 53–81 (16–23, 19–14, 11–20, 7–24). KSE: Vega 15/3, Holinka-Miklós 14/12, Domokos 4, Dănălache 10/6, Mobley 23–Debreczi 4, Czimbalmos 9, Kozman, Ardelean, Bandi 2. Edző: Farkas Alpár.