Nagyot hajrázva nyert a KSE

Nagyot hajrázva nyert a KSE Sport

Negyedik bajnokiját is magabiztosan behúzta a Sepsi–SIC női kosárlabdacsapata, amely szombaton a Brassói Olimpiára számolt rá az alapszakasz 4. fordulójában. A kézdivásárhelyiek egy rendkívül kiélezett találkozón a Kolozsvári Universitateánál bizonyultak jobbnak 4 ponttal.

Magabiztos teljesítménnyel gyűjtötte be a győzelemért járó pontokat a Sepsi–SIC, amely szombaton esélyt sem adott a vendég Brassónak. Cave és Hristova ponterős játéka vezette fel a találkozót, alig négy perc elteltével már tízzel vezettek a mieink (15–5), a találkozó felénél pedig 59–23 állt az eredményjelzőn. Az edzőmeccsnek is beillő találkozó harmadik negyedében gyorsan nőtt a differencia a két együttes között (86–34), mindenki játéklehetőséghez jutott, végül a Sepsi–SIC fölényes, 63 pontos sikert aratott.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 4. forduló: Sepsi–SIC – Brassói Olimpia: 109–46 (32–14, 27–9, 27–11, 23–12).  Sepsi-SIC: Ghizilă 5/3, Gödri-Părău 2, Cave 23, Mununga, Hristova 20/12. Cserék: Jones 12/6, Jespersen 7, Mititelu 14/6, Cătinean 9/3, Kmetovska 11, Pop 6, Toma. Edző: Zoran Mikes. Brassó: Pesovic 6, Armanu 1, Zubac 13, George 7, Kilin. Cserék: Cortez 3, Nan 6, Voica-Nagy 2, David 8/6, Pricop, Florea. Edző: Dan Calancea.

A kolozsváriak 4–0-ra vezettek Kézdivásárhelyen, mire Biszak Boglárka bedobta a KSE első kosarát, viszont Tanesha Sutton jóvoltából ötpontos előnyre tettek szert a vendégek (13–18). A második szakaszban a kék-fehérek Debreczi Iringó triplájával egy pontra megközelítették az ellenfelet (31–32), azonban a sepsiszentgyörgyi Kelemen Kincső remeklésének köszönhetően a kincses városbeliek jól tartották magukat (32–37). A harmadik negyedben a kézdi alakulat egy 10–0-s futással 44-nél kiegyenlített, ám a vezetést nem tudta átvenni. A 46–50-ről induló záró negyedben, a 37. percben aztán ismét kiegyenlített, és magabiztosan hajrázva bebiztosította a győzelmet a gyenge idegzetűeknek nem ajánlott mérkőzésen.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 4. forduló: Kézdivásárhelyi SE – Kolozsvári Universitatea 64–60 (13–18, 19–19, 14–13, 18–10). KSE: Debreczi 6/3, Hawks 16, Mitrovic 5/3, Wilson 9, Biszak 11/3. Cserék: Corda 9/3, Kozman 4, Domokos 4. Edző: Ljubomir Kolarevic. Kolozsvár: Kelemen 16/6, Uiuiu 10/9, Sánta, Putra 16, Sutton 16/6. Cserék: Mihășan, Rus 2. Edző: Iannis Koukos.

Fotó: Tofán Levente