Nagy skalpot gyűjtöttek be

Nagy skalpot gyűjtöttek be Sport

Tizenkettedik nekifutásra sikerült legyőznie a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR-t, a Sepsi OSK fennállása során először tudott nyerni a fellegváriak ellen a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 7. játéknapján.

Bátran, kezdeményezően állt ki a listavezetővel szemben a Sepsi OSK, a piros-fehérek játszottak a helyzetekkel a bajnokcsapattal szemben. Sandomierski több alkalommal is megmentette csapatát, például a 35. percben Vașvari bombájánál, de pár perc múlva a lengyel kapus is tehetetlen volt, Dumiter beadását Safranko fejelte védhetetlenül a hálóba. A második játékrészben mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de az eredmény nem változott, az OSK egygólos, emlékezetes diadalt aratott. A háromszékiek győzelmüknek köszönhetően egy pontra csökkentették hátrányukat a harmadik helyezett Universitatea Craiova együttesével szemben.

Labdarúgó 1. liga, felsőházi rájátszás, 7. forduló: Kolozsvári CFR – Sepsi OSK 0–1 (0–1). Dr. Constantin Radulescu Stadion, Kolozsvár. Vezette: Andrei Chivulete.

CFR: Sandomierski – Cr. Manea (Rondon, 77.), Vinicius, Burcă, Camora – Itu (Costache, 46.), O. Hoban (Omrani, 46.), Sigurjonsson (Soares, 46.) – C. Deac, Debeljuh, Gîdea (Păun, 5.). Edző: Edward Iordănescu. Sepsi OSK: Niczuly – Aganovic, Ninaj, Mitrea, Ștefănescu – Fofana, Vașvari (Tincu, 81.) – Dumiter (Kovács, 81.), González (Fülöp L., 60.), Păun – Safranko (Dumitrescu, 90+4.). Edző: Leo Grozavu. Gólszerző: Safranko (41.).