Muszáj kilábalni a hullámvölgyből!

Muszáj kilábalni a hullámvölgyből! Sport

Gólparádéval zárult a labdarúgó Szuperliga 9. fordulójának hétfői játéknapja, a házigazda Universitatea Craiova és a Konstancai Farul vérbeli rangadót vívott egymással, ahol már a 2. percben elkezdték a gólgyártást – meg sem álltak hétig – a végén egy óriási kapushiba döntött az oltyánok javára (4–3). A FCSB – Kolozsvári CFR közti derbit december 15-re halasztották.

A Konstancai Farul első bajnoki vereségét szenvedte el Craiován, így három pont hátrányba került az éllovas Rapiddal szemben. Ezzel a győzelemmel a Craiova feljött az ötödik helyre. Adrian Mutu együttese szombaton este az FC Voluntari vendégeként nyert 1–0-ra, ez volt a Rapid idénybeli hetedik győzelme, ebből a hatodik egygólos sikere. Kilenc forduló leteltével már csak egy veretlen csapat maradt a mezőnyben, az újonc Hermannstadt nagy meglepetésre elképesztően menetel eddig. A szebeniek hétfőn az FC Argeș otthonában diadalmaskodtak egy góllal, és megerősítették negyedik helyüket a tabellán, a szintén újonc Petrolul mögött. A ploieștiek utóbbi hét meccsükön mindig pontot vagy pontokat szereztek, vasárnap az FC Botoșanit verték, így ideiglenesen felléptek a dobogó harmadik fokára.

Folytatódott a Sepsi OSK mélyrepülése, amely harmadik vereségét szenvedte el egy hét leforgása alatt, a Mioveni tudott nyerni Sepsiszentgyörgyön, amely az idényben még nem ízlelte meg a győzelem ízét. Cristiano Bergodinak több mint egy hét áll rendelkezésére, hogy rendet tegyen a fejekben, a sereghajtó Chindia elleni szombati találkozó jó alkalomnak tűnik arra, hogy a csapat kilábaljon a hullámvölgyből.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, a 9. forduló eredményei: Sepsi OSK – CS Mioveni 0–1, Kolozsvári U – FC U Craiova 1–1, Aradi UTA – Chindia Târgoviște 1–1, FC Voluntari – Bukaresti Rapid 0–1, Petrolul Ploiești – FC Botoșani 2–1, FC Argeș – FC Hermannstadt 0–1, Universitatea Craiova – Konstancai Farul 4–3. December 15-én: FCSB – Kolozsvári CFR.

A 9. forduló csapata: Vlad Muțiu (FC Hermannstadt) – Alexandru Chipciu (Kolozsvári U), Alexandru Benga (Ardi UTA), Guilherme Garutti (CS Mioveni), Júnior Morais (Rapid) – Alexandru Ioniţă (Rapid), Vlad Achim (FC U Craiova), Baba Alhassan (FC Hermannstadt) – Gabriel Torje (Farul), Jovan Marković (Universitatea Craiova), Christian Irobiso (Petrolul). Edző: Adrian Mutu (Rapid).

A 10. forduló tervezett programja: pénteken 18.45-től FC Botoșani – Aradi UTA; szombaton 13 órától Chindia Târgoviște – Sepsi OSK, 15 órától FC Hermannstadt – Petrolul, 21.30-tól FC U Craiova – FC Rapid; vasárnap 18.30-tól Farul – FC Argeș, 21.30-tól Kolozsvári CFR – Universitatea Craiova; hétfőn 18 órától Mioveni – Kolozsvári U, 21 órától FCSB – FC Voluntari.

15. Kolozsvári U 9      0      4      5      5–11        4
  16. Târgoviște 8      0      3      5      9–15       Fotó: Sepsi OSK/Fekete Lehel